Doğan, “Türk ulusunun en büyük bayramı”

29.10.2021 00:10

Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan, “Türk ulusunun en büyük bayramı olan, Cumhuriyet bayramının iki önemli anlamı vardır: Birincisi her taraftan düşman işgaline uğrayan Anadolu'nun işgalcilerden kurtulması, ikincisi de demokratik bir cumhuriyetin ilan edilmesidir.”

Doğan, “Türk ulusunun en büyük bayramı”

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Başkanı Orhan Doğan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Doğan, mesajında şunları kaydetti; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri, büyük bir devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılını birlikte kutlamanın mutluluğunu, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz. Türk ulusunun en büyük bayramı olan, Cumhuriyet bayramının iki önemli anlamı vardır: Birincisi her taraftan düşman işgaline uğrayan Anadolu’nun işgalcilerden kurtulması, ikincisi de demokratik bir cumhuriyetin ilan edilmesidir.

Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet, milletin kendisidir. Milletimiz Cumhuriyet ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğin den ödün vermeden aşmayı başarmıştır.

Cumhuriyet uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. Cumhuriyet Çağdaş Hukuk’tur. Cumhuriyet uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Cumhuriyet sanatı ve sanatçıyı yüceltmektir. Cumhuriyet, ahlaki değerlere sahip çıkmak, toplumun ahlaki değerlerini yüceltmektir. Bu duygu ve düşüncelere, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarının, eşsiz fedakârlıklar ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygı ile anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98.yılı kutlu olsun.”

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler