Dünyaca ünlü oyun Edirne AKM’de

11.03.2023 10:41

Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt'ın ölümünün 100. yılında sahnelenen “Bu Bir Efsane"Sarah Bernhardt” oyunu Edirne AKM’de, tiyatroseverler ile buluşacak. Oyundan bir gün önce ise yönetmen Hakan Altıner ile oyuncular Dilek Türker ile Tayfun Yılmaz, Edirneliler ile söyleşide bir araya gelecek.

Dünyaca ünlü oyun Edirne AKM’de

Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt’ın ölümünün 100. yılında sahnelenen “Bu Bir Efsane”Sarah Bernhardt” oyunu Edirne AKM’de, tiyatroseverler ile buluşacak. Oyundan bir gün önce ise yönetmen Hakan Altıner ile oyuncular Dilek Türker ile Tayfun Yılmaz, Edirneliler ile söyleşide bir araya gelecek.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı çok önemli iki etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İlk olarak “Bu Bir Efsane”Sarah Bernhardt” oyununun yönetmeni Hakan Altıner ile oyuncular Dilek Türker ile Tayfun Yılmaz, söyleşi programı ile Edirneliler ile buluşuyor. 13 Mart Pazartesi Saat: 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda düzenlenecek söyleşiye Edirneliler, ücretsiz olarak katılabilecek. 14 Mart Salı Saat: 19.30’da ise Bu Bir Efsane”Sarah Bernhardt” oyunu Edirne AKM’de ücretsiz olarak sahne alacak.

John Murell’in yazıp, Hakan Altıner’in yönettiği “Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt” adlı oyun, Fransa’nın itibarlı tiyatrosu Comédie Française’in en dikkat çekici aktrisi olmuş Sarah Bernhardt’ın yaşamından bir kesit sunuyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler