DOLAR 32,1851 -0.04%
EURO 35,0261 -0.2%
ALTIN 2.428,22-0,04
BIST 10.656,96-0,18%
BITCOIN 22223590,32%
Edirne
21°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Edirne ile İzmir ‘su kardeşi’ oldu

Edirne ile İzmir ‘su kardeşi’ oldu

ABONE OL
7 Aralık 2022 12:32
Edirne ile İzmir ‘su kardeşi’ oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliği yaptığı Su Kayıpları Etkinliği’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Edirne Belediyesi arasında Belediye Su Kardeşliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında her iki belediyede su kayıplarının azaltılması ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşarak, bu konuda etkili önlemler alacak.

Hızlı nüfus artışı, iklim krizi ve artan sanayileşme gibi sorunlar sebebiyle yaşanan su kayıplarına karşı içme ve kullanma suyu sektörünün bileşenleri arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını hedefleyen “Su Kayıpları Etkinliği” Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi. Ulusal Su Verimliliği Seferberliği kapsamında düzenlenen etkinliğe; Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, TBB Başkanı Fatma Şahin, 20 ilin belediye başkanı, su ve kanalizasyon idareleri temsilcileri ile akademisyenler ve paydaş kurumların yetkilileri katılırken Edirne Belediyesi’ni Edirne Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, temsil etti.

İZMİR VE EDİRNE BİRLİKTE MÜCADELE EDECEK

4 Aralık Dünya Su Kayıpları Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte su kayıplarının azaltılması konusunda belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlanması amacıyla Belediye Su Kardeşliği kültürü de başlatıldı. Bu kapsamda etkinliğe katılan 28 belediye su kardeşi ilan edildi.

Ülkemiz genelinde su verimliliği konusunda farkındalık oluşturulması ve su verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılmasını amaçlayan etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Edirne Belediyesi arasında Belediye Su Kardeşliği protokolü imzalandı.

Her iki belediye su kayıplarının azaltılması konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşarak, bu konuda etkili önlemler alacak.

Bu konudaki işbirliğini çok önemsediklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, su tasarrufunun sağlanması, kayıp ve kaçak ile mücadele konularındaki çalışmaları taviz vermeden yürüteceklerini ve halkı da bu konuda bilgilendirmek adına çeşitli eğitim programları ve etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.