Edirne İMECE ile 14 bin aileye destek

11.02.2022 18:05

Edirne Belediyesi’nin 2020 yılının Nisan ayında dijital bir uygulama üzerinden kurduğu uygulama ve küçücük bir odada toplanan yardımlarla başlayan Edirne İMECE, bağışlarla büyümeye devam ediyor.

Edirne İMECE ile 14 bin aileye destek

Edirne Belediyesi’nin 2020 yılının Nisan ayında dijital bir uygulama üzerinden kurduğu uygulama ve küçücük bir odada toplanan yardımlarla başlayan Edirne İMECE, bağışlarla büyümeye devam ediyor. Şimdi 4 katlı bir binada hizmet veren Edirne İMECE’ye başvuruda bulunan hiç kimse yatağa aç girmiyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne halkının destekleriyle, veren elin alan eli görmemesi ilkesiyle gönüllere dokunmaya devam ediyoruz. Her ay 14 bin kayıtlı ailemizin kapısını çalıyor, yaraları sarıyor, umut oluyoruz” dedi.

Edirne Belediyesi, pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntıları bir nebzede olsa ortadan kaldırabilmek, ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve ihtiyaç sahipleri ile bağışçıları bir araya getirebilmek için dijital bir platform olan Edirne İMECE’yi hayata geçirmişti. Küçük bir odada toplanan yardımlar, Edirnelilerin desteği ile daha da büyüdü. Şuanda 4 katlı bir binada hizmet veren Edirne İMECE aracılığıyla temel gıda, temizlik, kıyafet, bebek maması, bebek bezi ve kedi, köpek mamasına kadar çok sayıda malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Edirne İMECE’nin amacına ulaştığını ve bugüne kadar birçok aileye umut olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Akıllı telefonlara indirilen bir uygulama ile bağışçılar istedikleri bağışları istedikleri miktarda yapabiliyor. Alan elin verin eli görmediği bir uygulamayla temel gıda, temizlik, kıyafet, bebek maması, bebek bezi ve kedi, köpek mamasına kadar çok sayıda malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor” diye konuştu.

Sistemin çok güzel bir şekilde işlediğini ve Edirnelilerin bu konuda kendilerini asla yalnız bırakmadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Harika bir ekibimiz, mükemmel bir sistemimiz var. Bağışçılar ve ihtiyaç sahipleri telefonlarına indirdikleri uygulama yada 444 25 22 numaralı telefonla bize ulaşabiliyorlar. Her ay kayıtlı 14 bin aileye ulaşıyoruz. Ekiplerimiz her gün 30-35 ailenin kapısını çalıyor, bağışları ulaştırıyor. Temel gıda, temizlik, kıyafet, bebek maması, bebek bezi ve kedi, köpek mamasına kadar çok sayıda malzeme düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Edirne’ye bir sözümüz var, ‘Hiç kimse yatağa aç girmeyecek’ Edirne’de hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Edirne İMECE’yi bağışlarıyla destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte gönüllere dokunmaya, yaraları sarmaya, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler