Edirne susuz kalacak!

25.11.2020 18:17

Edirne Belediyesi Kayalıköy Barajı’nda aşırı kuraklık nedeniyle DSİ Bölge Müdürlüğü’nce barajin su alma yapısındaki vananın kapatılacağını belirterek, Kayalıköy isale hattına Küküler Köyü mevkiinde bağlantı yapılacağını ve  26 Kasım Perşembe Günü Saat:13.00’ten itibaren azami 36 saat süre ile şehir merkezine su verilemeyeceğini bildirdi.

Edirne susuz kalacak!

Edirne Belediyesi Kayalıköy Barajı’nda aşırı kuraklık nedeniyle DSİ Bölge Müdürlüğü’nce barajın su alma yapısındaki vananın kapatılacağını belirterek, Kayalıköy isale hattına Küküler Köyü mevkiinde bağlantı yapılacağını ve  26 Kasım Perşembe Günü Saat:13.00’ten itibaren azami 36 saat süre ile şehir merkezine su verilemeyeceğini bildirdi.

Edirne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Edirne merkez içme suyu ihtiyacını karşıladığımız Kayalıköy Barajı’nda aşırı kuraklık sebebiyle aktif doluluk oranı yüzde 3 seviyesine inmiştir. Bu sebeple DSİ Bölge Müdürlüğü’nce baraj su alma yapısındaki vananın kapatılacağı belediyemize bildirilmiştir. Kayalıköy Barajı’ndan su alınamayacağı için içme suyu ihtiyacı Süloğlu Barajı’ndan sağlanacaktır. Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ihtiyacının Süloğlu Barajı’ndan sağlanabilmesi için Süloğlu isale hattının Kayalıköy isale hattına Küküler Köyü mevkiinde bağlantısı yapılacak olup, şehir merkezine su iletimi bağlantı işlemleri tamamlandıktan sonra sağlanacaktır. Bu sebeple 26 Kasım Perşembe Günü Saat:13.00’ten itibaren azami 36 saat süre ile şehir merkezine su verilemeyecektir. Vatandaşlarımızın tedbirli olmaları önemle rica olunur. Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler