Edirne’de 6 ayda 4 bin 245 kişi istihdam edildi

30.07.2022 17:29

Edirne’de 2022 yılının ilk altı ayında 4 bin 245 kişi istihdam edildi. Bu rakam 2021 yılının aynı dönemine göre kıyaslama yapıldığında ise yüzde 165’lik bir istihdam artışı olduğu belirtildi.

Edirne’de 6 ayda 4 bin 245 kişi istihdam edildi

Edirne’de 2022 yılının ilk altı ayında 4 bin 245 kişi istihdam edildi. Bu rakam 2021 yılının aynı dönemine göre kıyaslama yapıldığında ise yüzde 165’lik bir istihdam artışı olduğu belirtildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık Başkanlığında yapıldı

İl düzeyindeki istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Kırbıyık, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Toplantısını periyodik olarak yaptıklarını belirterek, “Toplantılarımızda sizlerden ve sahadan gelen talepler çerçevesinde değerlendirmelerde bulunarak kararlar alıyoruz. İlimizin profiline ve ihtiyaçlarına uygun mesleki eğitimlerin planlamasını yapıyoruz. Sizlerin önerileri ve sahadan gelen talepleri değerlendirerek bir yol haritası çiziyoruz, yapılacak çalışma ve projelerimizi şekillendirerek, önceliklendiriyoruz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda, Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2022 yılı 6 aylık faaliyetleri, Genç İstihdamı, Engelli Hibe Desteği Proje başvuruları konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

116 BİN 528 KİŞİNİN AKTİF ÇALIŞIYOR, 100 BİN 787 KİŞİ EMEKLİ MAAŞI ALIYOR

Toplantıda, İŞKUR İl Müdürlüğünce Edirne genelinde İstihdam ve Mesleki Eğitim alanında yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam yaptığı sunumda, İl genelinde Sosyal Güvenlik kapsamında 116 bin 528 kişinin aktif olarak çalıştığını, 100 bin 787 kişinin ise emekli aylığı aldığını ifade etti.

İLK ALTI AYDA 4 BİN 245 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

Ayrıca, 2022 yılının ilk altı ayında 4 bin 245 kişi istihdam edilirken, bu sayının 2021 yılının aynı dönemine göre kıyaslama yapıldığında yüzde 165’lik bir istihdam artışı olduğu belirtildi.

Toplantıya başta Vali H. Kürşat Kırbıyık olmak üzere, İl Özel İdare Genel Sekreter V. ve Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Edirne Belediye Başkan V. Selçuk Çakır, ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın, EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Salih Akbulut, Ticaret İl Müdür V. Mustafa Kurt, Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Bahar Manav, Türk-İş Sendikası Temsilcisi Zeki Şişko, Hak-iş Sendikası Temsilcisi Hamdiye Şen ve TİSK. Temsilcisi Burhan Aktaş katıldı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler