DOLAR 32,1894 -0.11%
EURO 34,9663 0.31%
ALTIN 2.422,470,05
BIST 10.481,300,02%
BITCOIN 22081161,84%
Edirne
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Edirne’de iki gündür vaka yok

Edirne’de iki gündür vaka yok

ABONE OL
18 Ekim 2021 12:44
Edirne’de iki gündür vaka yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valisi Ekrem Canalp, koronavirüsle mücadelenin hem ülkemiz hem de Edirne çapında çok iyi sonuçlar verdiğini belirterek, “İlimizde Son 1 haftanın içerisindeki vaka ortalamamız 1 kişinin altındadır. Son 2 günden beri hiç vakamız yok. Son 1 haftada sadece 4 tane vakamız var” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Sarayiçi’nde sembolik olarak yakılan kakava ateşinin ardından açıklamalarda bulundu.

Koronavirüse karşı millet ve devlet olarak çok etkin bir mücadele yürütüklerini belirten Vali Canalp, “Şu ana kadar da bu mücadeleyi çok iyi şekilde götürdük ve götürmeye de devam ediyoruz. Hem Edirne hem de Türkiye olarak koronavirüse karşı mücadelemiz kesintisiz, sürekli ve en güçlü şekilde devam ediyor. Tabi ki bu mücadelenin bu şekilde sürdürülebilmesi için belli fedakârlıkları yapmamız gerekiyor. Şu anda 65 yaşın üzerindeki ve 20 yaşın altındaki vatandaşlarımız uzun zamandan beridir büyük fedakârlık gösteriyorlar. Yine pek çok vatandaşımız zaruri haller dışında evlerinden dışarı çıkmamak suretiyle belli fedakârlığı yürütüyorlar. Bu fedakârlıklarımızın sonuncusu da aslında biz burada beraberce yaşıyoruz” dedi.

14 asırlık bir geleneği yine bugün burada sadece 3 kişinin belediye başkanımız ve çeribaşının katılımıyla sembolik olarak sürdürüldüğünü belirten Vali Canalp, “Her sene Mayıs ayının bu dönemi geldiği zaman Edirne’de bir coşku ve neşe havası ortaya çıkardı. Ancak bugün biz ümit ediyoruz ki yapmış olduğumuz bu fedakârlıklar önümüzdeki yıllarda yapacağımız şenliklerin çok daha coşkulu olması için bir temel teşkil edecektir. Bu şekilde fedakârlık gösteren milletimizin ve Edirne’mizin tüm fertlerine buradan teşekkür ediyorum” dedi.

“SON İKİ GÜNDÜR KORONA VAKASI YOK”

Koronavirüsle mücadelenin Türkiye çapında da Edirne çapında da çok iyi sonuçlar verdiğine dikkat çeken Vali Canalp, “Şunu memnuniyetle söyleyebilirim ki Edirne’de de günden güne rakamlar çok iyi noktalara geldi. Örnek olarak verebilirim ki son 1 haftanın içerisindeki vaka ortalamamız 1 kişinin altındadır. Son 2 günden beri hiç vakamız yok. Son 1 haftada sadece 4 tane vakamız var. Şu anda hastanemizde kalan vaka sayılarımız yatan hasta sayılarımız son derece azaldı. İnşallah millet olarak bu şekilde çaba göstermeye devam edeceğiz ve Koronavirüsü de bu şekilde yapmış olduğumuz etkin çaba ve mücadele ile yeneceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.