DOLAR 32,2199 0.04%
EURO 35,2367 0.19%
ALTIN 2.521,220,84
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2153180-0,61%
Edirne
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Eğitim, ‘engel’ tanımayacak”

“Eğitim, ‘engel’ tanımayacak”

ABONE OL
10 Kasım 2020 12:18
“Eğitim, ‘engel’ tanımayacak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Dünya Engeliler Vakfı arasında ‘Sosyal ve Kültürel İşbirliği’ protokolü imzalandı. Üniversitenin Mehmet Balcı Yerleşkesinde gerçekleştirilen törende, üniversite adına Rektör Prof. Dr. H. Tamer Dodurka imza atarken, vakıf adına da Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk imza attı.

İmzalanan protokolle vakıf tarafından üniversiteye yönlendirilen engelli bireylere burs imkânı sağlanacak.

 

Engelli öğrenciler daha iyi bir eğitim ve toplumsal hayatın içinde aktif rol alabilmelerini sağlamak için oluşturulan protokolü imzalayan İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. H.Tamer Dodurka “Bu protokolle Türkiye’de engellilere yönelik güncel araştırmalar gerçekleştirecek bilimsel bilgi birikiminin oluşmasına katkı sağlamak, engelli bireylerin toplumsal hayatın içinde aktif rol alabilmesini sağlayacak projelerin gerçekleşmesini desteklemek, vakıf ve kurumumuzun gençlerini bir araya getiren sosyal ve kültürel işbirliğine dayalı bir platform yapısı oluşturmak ve Dünya Engelliler Vakfı tarafından üniversitemize yönlendirilen engelli bireylere üniversite bünyesinde üniversite imkânları doğrultusunda burs imkânı sağlayarak eğitimlerine destek verilmesi hedeflenmektedir’’ diye konuştu.

 

Dünya Engelliler Vakfı adına protokolü imzalayan Metin Şentürk ise “Bu protokolün örnek teşkil etmesini çok önemsiyorum. Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımı için eğitim en önemli basamaktır. Vakıf olarak engelli dostlarımız için fırsat eşitliği sağlanması noktasında yapılan faaliyetlerin önemi göz ardı edilemez. Bu noktada İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.H.Tamer Dodurka’ya ve Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Balcı’ya vakfım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Engelli dostlarımızın eğitimlerine destek vereceklerini bilmek beni çok mutlu etti’’ dedi.

Engellilere yönelik sürdürülebilir projelerin yapılmasının her iki taraf içinde faydalı olacağı konusunda fikir birliğine varan İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Dünya Engelliler Vakfı, resmi ve kalbi birlikteliklerinin oluştuğunun altını çizdiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.