DOLAR 32,3268 -0.02%
EURO 35,1943 0.6%
ALTIN 2.402,97-0,49
BIST 10.165,521,14%
BITCOIN 21862280,17%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eğitim İş’ten İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

Eğitim İş’ten İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

Eğitim-İş Sendikası Edirne Şubesi, İsrail'in Gazze'de yaşayan masum insanlara yönelik gerçekleştirdiği saldırılara karşı sert bir tepki gösterdi. Sendika Başkanı Nedim Zobar, yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının artık toplu bir katliama dönüştüğünü belirtti.

ABONE OL
30 Mayıs 2024 10:59
Eğitim İş’ten İsrail’in Gazze saldırılarına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim-İş Sendikası Edirne Şubesi, İsrail’in Gazze’de yaşayan masum insanlara yönelik gerçekleştirdiği saldırılara karşı sert bir tepki gösterdi. Sendika Başkanı Nedim Zobar, yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının artık toplu bir katliama dönüştüğünü belirtti.

Eğitim-İş Sendikası Edirne Şubesi, İsrail’in Gazze’de çadırda yaşayan yüzlerce masum insana karşı gerçekleştirdiği saldırıya karşı tepki gösterdi. Filistin’i kana bulmayan İsrail’e karşı Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar yaptığı açıklamada, “İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları artık tüm insanlığın gözü önünde yaşanan toplu bir katliama, soykırıma dönüşmüştür. Tüm dünya uluslarına sesleniyoruz: İnsanlığı kurtaracak ve ileri taşıyacak en önemli unsur adil ve kalıcı barıştır, bunu sağlamak tüm insanlığın vazifesidir!” şeklinde belirtti

“KADİM FİLİSTİN TOPRAKLARINI BOYAYAN MASUM SİVİLLERİN KANI, KATLİAMA SEYİRCİ KALAN HERKESİN ELİNE BULAŞACAKTIR”

Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar “İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları artık tüm insanlığın gözü önünde yaşanan toplu bir katliama, soykırıma dönüşmüştür. Bugüne dek hastanelere, okullara, sivillerin yerleşim bölgelerine art arda saldırılar düzenleyen İsrail, son olarak Filistinlilerin sığınabileceği tek nokta olan Refah bölgesini de ateş hattına çevirmiştir. İsrail ordusu, El-Mevasi bölgesinde yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını da hedef almış, zaten evsiz yurtsuz bıraktığı sivilleri kana bulamıştır. Bu saldırıda -şimdiye dek tespit edildiğine göre- 13’ü kadın 21 masum insan hayatını kaybetmiştir. İnsani değerlerin ve savaş hukukunun çiğnendiği bu saldırıların son bulması artık bir insanlık meselesidir. Çağdaş insanlık, yüzlerce yıllık insani ve vicdani kazanımlarına sahip çıkmak ve karanlık çağlarına dönmemek için bu saldırılara dur demek zorundadır. Uluslararası toplum derhal devreye girmeli, demokrasi ve barış konusunda lafta mangalda kül bırakmayan devlet liderleri sözde kınamalar yapmak yerine kalıcı bir barış tesis etmek için bir araya gelmelidir. Kadim Filistin topraklarını boyayan masum sivillerin kanı, katliama seyirci kalan herkesin eline bulaşacaktır. Eğitim-İş olarak İsrail’i insanlık suçu işlediği saldırıları nedeniyle lanetliyoruz. Bir kez daha altını çiziyor, tüm dünya uluslarına sesleniyoruz: İnsanlığı kurtaracak ve ileri taşıyacak en önemli unsur adil ve kalıcı barıştır, bunu sağlamak tüm insanlığın vazifesidir!” diye noktaladı.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.