Emekli Sen’den çay ve simitli açıklama

24.02.2022 11:39

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi üyeleri sendikalarının kuruluşunun 3’üncü yıl dönü nedeniyle çay ve simitle basın açıklaması yaptı.

Emekli Sen’den çay ve simitli açıklama

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi üyeleri sendikalarının kuruluşunun 3’üncü yıl dönü nedeniyle çay ve simitle basın açıklaması yaptı. Emekli-Sen’liler, emeklilerin daha iyi yaşam koşulları içinde yaşamaları için mücadele ettiklerini söylediler ve emeklilerin sendikal hakları olduğunu ve sendikal özgürlüklerinin tanınması gerektiğine dair mücadele içinde olduklarını belirttiler.

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi üyeleri Söğütlük Kent Ormanı’nda bir araya gelerek sendikalarının kuruluşunun 3’üncü yılını kutladı.

1995’ten bu yana sürdürdükleri sendikalaşma mücadelelerini 2019’dan bu yana büyüterek devam ettirdiklerini belirten Disk Emekli-Sen Edirne Şubesi Mali Sekreteri Ekrem Kaya; “İktidarın, ülkemizin ekonomik ve toplumsal krizlerini yönetmedeki başarısızlığının yanında her türlü hak gaspı karşısında susan; kabul eden bir toplum yaratma çabasında da başarısız olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz” dedi.

“YAŞASIN EMEKLİLERİN SENDİKAL MÜCADELESİ”

Kaya, “Ülkemizin de taraf olduğu uluslararası anlaşmalarla güvence altına alınmış, temel bir insan hakkı olan örgütlenme ve sendika kurma hakkımız defalarca kez engellendi; sayısız kez sendikamız kapatıldı. Ancak emekliler yılmadı; yılmadık! Bunca hukuksuzluğa ve adaletsizliğe rağmen ve tam da bu nedenle her seferinde daha güçlü, daha kararlı, daha örgütlü bir mücadeleyi örgütledik ve sendikamız 25 Şubat 2019’da yeniden hayat buldu! 1995’ten bu yana sürdürdüğümüz sendikalaşma mücadelemizi 2019’dan bu yana büyüterek sürdürmeye işte bu kararlılıkla devam ediyoruz. Bugün bir kez daha haykırıyoruz. Yaşasın Emeklilerin Sendikal Mücadelesi. Bugüne kadar Emekli-Sen olarak emeklilerin ücret ve hakça yaşam taleplerinin haklı olduğunu bilmek bizi her zaman daha güçlü ve daha kararlı yapmıştır.

“EMEKLİLER İKTİDARIN ÇİZMİŞ OLDUĞU KALIPLARA SIĞMAMAKTADIR”

Aynı şekilde bizlerin taleplerinin haklılığını ve mücadelemizdeki kararlılığımızı gören iktidar sahipleri de bağımsızlığını çoktan yitirmiş bir yargı sisteminde, sendikamızı türlü oyunlarla kapatmaya, örgütlü mücadelemizi engellemeye, emeklilerin taleplerini haykıran DİSK Emekliler Sendikası’nın sesini bastırmaya çalışmıştır. Ancak geldiğimiz noktada emekliler iktidarın çizmiş olduğu kalıplara sığmamaktadır. İşçilerle, emekçilerle, gençlerle omuz omuza mücadele etmekten onur ve gurur duyan DİSK Emekli-Sen Avrupa Emekli ve Yaşlılar Federasyonu/FERPA’nın üyesi olarak dünya emeklileriyle de dayanışma içinde olan; uluslararası düzeyde tanınan bir sendikadır.

“BİZLERE DÜNÜ MUMLA ARATAN BU İKTİDAR GİDECEK”

Bugün ekonomik krizi, her geçen gün düşen alım gücünü yok sayanlar ve her geçen gün yoksullaşan halkımızın aklıyla alay edercesine kendi iktidarlarından önce mum ışığında oturan bir toplum olduğumuzu söyleyenler karşısında DİSK Emekli-Sen’in tavrı açıktır. Bizlere dünü mumla aratan bu iktidar gidecektir! Bizlerse ellerimizde meşalelerle aydınlık yarınlara yürüdüğümüz yollara güneşin sofrasını kuracağız! O sofraya gençlerle, işçilerle, emekçilerle, çocuklarımız ve torunlarımızla birlikte oturacağız” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler