DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21095930,89%
Edirne
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Emniyetten anlamlı bağış

Emniyetten anlamlı bağış

ABONE OL
8 Kasım 2023 17:45
Emniyetten anlamlı bağış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, Lösemili Çocuklar Haftası’nda kan ve kök hücre bağışıyla farkındalık oluşturdu. 2-8 Kasım lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, emniyet personeli ile birlikte LÖSEV’e Kızılay Kan Merkezi aracılığıyla müdürlük binasında kan ve kök hücre bağışında bulunuldu. Kanın yeri doldurulamayan bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, emniyet teşkilatı olarak kanımızla, canımızla, kök hücremizle ve 24 saat mesaimizle hizmetinizdeyiz” şeklinde dile getirdi.

“KANIMIZLA, CANIMIZLA, KÖK HÜCREMİZLE 24 SAAT MESAİMİZLE HİZMETİNDEYİZ”

Kan ve kök hücrenin önemini dile getiren Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, “Bu hafta LÖSEV farkındalık haftasının son günü. Hem kök hücre kök hücre bağışı yapıp yapmak hem de Kızılay kan bağışı yapıp desteğimizi emniyet teşkilatı olarak bir kez daha göstermek için sağ olsun davet ettik emniyet müdürlüğümüze Kızılay’ımızı. Bizi kırmadılar geldiler. Ve ciddi de bir teveccühle personelimizin neredeyse müsait olanın tamamı kan bağışında bulunuyor. Tabii kan devamlı Bir ihtiyaç. Ve ikame edilemeyen bir ihtiyaç. Başka türlü hiçbir şekilde yeri doldurulamayan bir ihtiyaç. Biz de emniyet teşkilatı olarak kanımızla, canımızla, kök hücremizle ve 24 saat mesaimizle hizmetindeyiz. Bunu büyük bir gururla ifade ediyorum. Sizlere de bu kıymetli faaliyette kan bağışında bulunarak destek verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah verdiğimiz her kanın her damlası vatandaşlarımıza şifa olur ve onların şifa bulmalarına bir ihtiyaçlarını gidermelerine vesile oluruz. Ben bütün personelime teşekkür ediyorum. Bekçisinden, polisinden, müdürlerine, komiserlerimize bütün personelime teşekkür ediyorum” dedi.

“HEM KANLARIYLA HEM KÖK HÜCRELERİYLE ÇOK BÜYÜK DESTEK YAPTILAR”

Emniyet Müdürlüğü’nün sadece bugün değil geçmişte de kan bağışıyla Kızılay’a destek olduğunu, kan bağışı ve kök hücre bağışını diğer kurumlardan da beklediklerini kaydeden Kızılay Kan Merkezi Ekip Doktoru Erhan Aksoy, “Kan biliyorsunuz ki tek kaynağı insan olan hayati bir sıvı, hayat kurtarıcı bir ilaç. Emniyet müdürlüğümüz de sağ olsun sadece bugün değil geçmiş dönemlerde de sürekli kan bağışı ve Kızılay’a olan desteklerini yerine getirmişlerdir diğer konular gibi. Bugün ayrıca LÖSEV farkındalık haftasıyla ilgili olarak da aynı zamanda kemik iliği bekleyen çocuklarımız için kök hücre bağışında da bulundular kendileri. Hem kanlarıyla hem kök hücreleriyle çok büyük desteklerini yaptılar. Aynı desteği tüm kurumlarımızdan ayrıyeten tüm vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Çünkü hiçbirimiz kan vermezsek gerçekten de aramak, bulmak çok zor. Sağlıklıyken kan verelim ki ihtiyacımız olduğunda aramak zorunda kalmayalım. Ve tüm vatandaşlarımızın Emniyet Müdürlüğü nezdinde kan bağışına davet ediyorum.  Kök hücre bağışı 50 yaş altındaki tedavi gerektirmeyen bir hastalığı olmayan herhangi bir insanın bağış yapabileceği bir olay. Biz Kızılay olarak numune kabulünde bulunuyoruz ama asıl kök hücre nakli işlemi bir uyum sağladıktan sonra gerçekleşiyor. İlk damardan alma yöntemi ve ufak bir cerrahi müdahaleyle alma yöntemi olmak üzere iki tip alınma yöntemi var. Ama bir insanın hayatına tümden müdahale etmiş, hatta kan grubunu kendi kan grubunuzla değiştirmiş oluyorsunuz. O yüzden vatandaşlarımızı hem kan bağışı hem kök hücre bağışına davet ediyorum” diye noktaladı.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.