DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21693170,18%
Edirne
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Enez sahil sakinleri yerel seçimler için güç birliği oluşturuyor

Enez sahil sakinleri yerel seçimler için güç birliği oluşturuyor

ABONE OL
15 Eylül 2023 10:38
Enez sahil sakinleri yerel seçimler için güç birliği oluşturuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşan yerel seçimlerde siyasi partilerde hareketlilik hız kazanırken Enez sahil Sakinleri de bir “Güç Birliği” oluşturma çalışmaları başlatıldı.

Geçtiğimiz gün Sahil Bölgesindeki bir kafede sohbet toplantısı için bir araya gelen Sahil Sakinleri ve Enez’den bir grup, Sahil’in sorunlarını ve bu sorunlara Enez Yerel yönetimlerinin ilgisizliğini dile getirdiler. “Sorunların çözülmesi şöyle dursun; iletecekleri bir muhatap bile bulamamaktan” yakındılar.

Büyük ilgi gören toplantıyı yöneten Ulaş Demiray, “Enez’de yerel siyasetin oluşmasında kürt-muhacır-roman formülünün yılardır geçerli olduğunu, sahil sakinlerinin örgütlenmesi ve siyasete ağırlığını koymasının istenmediğini ve hiç dikkate alınmadığını, o nedenle Enez’de ‘topal ördek’ siyasetine razı gelindiğini” hatırlatarak “Bunun çaresi; parti farkı gözetmeksizin sahilde ikamet eden kesimden ve Enez Merkez’den en az 500 kişinin birlikte hareket etme iradesini sağlamaktır. Sahilden en az iki kişinin Belediye Meclisi’ne girmesini, hangi başkan adayının destekleneceğine birlikte karar vererek Başkan adaylarının hep birlikte belirlenmesini gerçekleştirmektir” dedi.

Konuşmalar ve dile getirilen şikayet ve dileklerden sonra yapılan basit oylama ve oy birliği ile en kısa zamanda bu birlikteliği sağlayacak bir Derneğin kurulması, sahilin ayrı bir muhtarlık olması için imza kampanyası açılması ve sitelerden ve site başkanlarından oluşan bir platform oluşturulması kararları alındı.

Toplantı önümüzdeki günlerde, Kurucular Kurulu belirlenip hazırlanacak ve mülki amirliğe sunulacak olan Dernek Tüzüğü’nü tanıtmak ve üye kadına başlamak üzere tekrarlanacak ve sürdürülecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.