DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 21739451,10%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

04:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eren, “Fazlası var, eksiği yok!”

Eren, “Fazlası var, eksiği yok!”

ABONE OL
29 Temmuz 2019 10:43
Eren, “Fazlası var, eksiği yok!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Kovmadım, kapıya kadar uğurladım” açıklaması yapmıştı ama…

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın “Kovmadım, kapıya kadar uğurladım” açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, ‘fazlası var eksiği yok’ denilebilecek bir saygısızlık ve sonucunda kapının gösterilerek arkalarından çarpılması tavrıyla karşılaştıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Çevre Gönüllüleri Derneği’nin ziyaret sonunda kovduğuna yönelik gazetemizde ve bazı gazetelerde çıkan haberlere ilişkin önceki gün bazı gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kovmadım kapıya kadar uğurladım” demişti. Pekcanlı’nın bu sözlerine ise Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren’den yalanlama geldi.

“Eren, ‘fazlası var eksiği yok’ denilebilecek bir saygısızlık ve sonucunda kapının gösterilerek arkamızdan çarpılması tavrıyla karşılaştıklarını belirterek, “Bu tavrın kişisel değil; sivil toplum örgütlerine karşı bir saygısızlıktır” dedi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK”

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Ayten Eren, Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği (EÇGD) olarak 12 Haziran 2019 tarihinde, ‘Doğal ve Kültürel Varlığımız Tavuk Ormanı’ başlıklı panel gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Yıllardır Tavuk Ormanı ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Trakya Üniversitesi’nden akademisyen arkadaşlarımızla düzenlediğimiz panelimizden çıkan bilimsel çalışma sonuçlarını kamuoyu ile paylaştık ve bu alanın tarihi, kültürel ve doğal varlıklarıyla bir bütün olarak korunması için bir imza kampanyası başlattık.” dedi.

“KURUM ZİYARETLERİ YAPIYORUZ”

İmza kampanyamızın başlamasının ardından Tavuk Ormanı ile muhatap olan ve buraya sahip çıkması gereken kurumlarla birlikte çalışarak güç birliği yapmayı kararlaştırdıklarını anlatan Eren, “Bu düşünceyle birlikte Edirne Milletvekillerini, Edirne Valiliği’ni, siyasi partileri, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nü ziyaret etmeye başladık” dedi.

CHP Edirne İl Başkanlığı’nı da Tavuk Ormanı’nın korunması amacıyla fikirlerimizi aktarmak ve kendilerinin düşünceleri sormak amacıyla ziyaret ettiklerini hatırlatan Eren, şöyle devam etti;

“SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE KARŞI SAYGISIZLIK”

“Ziyaret sırasında yaşadıklarımız ve diyalogları birçok Edirneli hem sosyal medyadan, hem de basın aracılığıyla görürken; ‘fazlası var eksiği yok’ denilebilecek bir saygısızlık ve sonucunda da kapının gösterilerek arkamızdan çarpılması tavrıyla karşılaştık. Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak karşı karşıya kaldığımız bu tavrın ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın basına yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtmek istiyoruz. Bu tavrın kişisel değil; sivil toplum örgütlerine karşı bir saygısızlık olduğunu ve diğer sivil toplum örgütlerinin de yaşamaması için Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak açıklama gereği duyduk” şeklinde konuştu.

OLAY NEYDİ?

Bilindiği gibi Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği (EÇGD) yöneticileri Sarayiçi Tavuk Ormanının koruma altına alınması için destek istemek amacıyla gittikleri CHP İl Başkanı Başkanlığında, İl Başkan Fevzi Pekcanlı tarafından kovulduklarını öne sürmüş, EÇGD Yöneticilerinden Metin Özaydınlık’ta, sosyal medya hesabından CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile yaşadıkları polemiği yazmıştı. Olayın basına yansımanın ardından CHP İl Başkanı Pekcanlı, bazı basın mensuplarına açıklamada bulunarak, “Kovmadım, kapıya kadar uğurladım” açıklaması yapmıştı.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.