DOLAR 32,8358 0.04%
EURO 35,1865 -0.14%
ALTIN 2.446,91-1,71
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2090998-1,89%
Edirne
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eren’den sandığa gidin çağrısı!

Eren’den sandığa gidin çağrısı!

ABONE OL
25 Mayıs 2023 11:20
Eren’den sandığa gidin çağrısı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için çağrıda bulunan TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yılmaz Eren, herkesin oy kullanmaya giderek sandıklara sahip çıkmasını istedi.

İlk turda çıkan sonuçların seçmenlerin yüzde ellisinden fazlasının tek adam rejimi politikalarına destek vermediğini savunan Eren, bu anlamda ülkenin geleceği açısından önemli ve umut verici bir mesaj içerdiğini kaydetti. Eren, pazar günü gerçekleşecek seçimde kullanacak oylarla sadece ülkeyi beş yıl yönetecek olan Cumhurbaşkanını değil, Cumhuriyetin ikinci yüzyılının kaderini de belirleyeceğini sözlerine ekledi.

“28 MAYIS SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ”

TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yılmaz Eren, “14 Mayıs 2023 Pazar Günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan herhangi biri salt çoğunluğa ulaşamadığı için 28 Mayıs 2023 tarihinde yeniden sandık başında olacağız. Bu seçimde kullanacağımız oylarla sadece ülkemizi beş yıl yönetecek olan Cumhurbaşkanını değil, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının kaderini de belirleyeceğiz. Ülkemizi bitmeyen krizlere sürükleyen tek adam rejiminin geleceğimizi elimizden alma çabasına karşı, Cumhuriyetimizi eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik temeller üzerinde yeniden inşa edebilme umudu arasında bir tercih yapacağız. İlk turda çıkan sonuçlar, seçmenlerin yüzde ellisinden fazlasının, tek adam rejimi politikalarına destek vermediğini göstermektedir. Bu anlamıyla ülkenin geleceği açısından önemli ve umut verici bir mesaj içermektedir. 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ikinci turda bu umudu büyütmek tüm toplum kesimlerinin önünde duran en büyük görevdir. Seçimlerden çıkan bir diğer sonuç da seçim ve sandık güvenliğinin önemidir. Seçimlerin adil biçimde yürütülebilmesinin, halk iradesinin sonuçlara yansıyabilmesinin tek güvencesi, halkın sandıklara sahip çıkmasıdır. 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı seçimlerinde bir kez daha demokrasiye sahip çıkma ve sandıklarımızın güvenliğini koruma göreviyle karşı karşıyayız. Toplumumuzu kuşatan karanlığa karşı aydınlıktan, savaşa karşı barıştan, dinci gericiliğe karşı laiklikten, faşizme karşı özgürlüklerden, ırkçılığa karşı eşitlikten, linç kültürüne karşı bir arada yaşamdan, rant ve sömürüye karşı emekten, yağma düzenine karşı kamusallıktan, emperyalizme karşı bağımsızlıktan yana bir ülke için tüm meslektaşlarımızı 28 Mayıs 2023 Pazar günü oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.