DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1271334-0,05%
Edirne

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Esnafa kredi müjdesi

Esnafa kredi müjdesi

ABONE OL
22 Ekim 2019 13:51
Esnafa kredi müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, esnaf kredilerinde ödeme sürelerinin 4 yıldan 5 yıla çıkacağını, 100 bin TL’ye kadar olan kredilerde komisyon alınmayacağını, 100 bin TL üzeri kredilerde ise banka komisyonunun yüzde 1’e düşürülecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, “Bu sayede esnaflarımız rahat nefes alabilecek ve yanında eleman çalıştırabilecek hale gelebilecek” dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın önceki gün Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen istişare toplantısının kapanış programında esnafa yönelik verdiği müjdeleri değerlendirdi.

Cingöz, Bakan Pekcan’ın, esnaf kredilerin ödeme tarihlerinin sürelerinin 4 yıldan 5 yıla, 100 bin lira olan kredilerde komisyon alınmaması ve 100 bin üzerinde olan kredilerde ise alınan komisyonun yüzde 1’e düşürüleceğini hatırlatarak, bu çalışmanın esnafların yanlarında eleman çalıştırabilecek duruma geleceğini dile getirdi.

“ESNAFTAN YÜZDE 2 KOMİSYON ALINMAYACAK”

EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, “Geçtiğimiz hafta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Antalya’da toplantı yapıldı. Toplantıya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanları katıldı. Orada konuşulan konulardan birisi daha önce esnaf kredi kefalet kooperatifi kanalıyla kullandırılan kredilerde limit ödeme sürelerinin 4 yıldan 5 yıla çıkarılacağı oldu. İsteyen kullanmış olduğu krediyi 5 yılda ödeyebilecek müjdesi verildi. Halk Bankası’nın kesmiş olduğu komisyon vardı yüzde 2 oranında. Şimdi 100 bin liraya kadar kredi kullanan esnaftan bu yüzde 2 komisyon alınmayacak. 100 binin üzerinde kredi kullananlardan da yüzde 1 oranında komisyon alınacak. Bu da esnaflarımız için rahatlatıcı güzel bir haber oldu. Daha önce 100 bin lira kredi kullanan birisi yüzde 2 komisyon ödüyordu. Bu da faiz oranını yüzde 2 düşmüş demektir. Esnaflar için güzel bir uygulama olacak. Memnuniyetimiz oldu. Bu sayede esnaflarımız rahat nefes alabilecek ve yanında eleman çalıştırabilecek hale gelebilecek. Esnaflarımız için hayırlısı olsun” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.