DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22205750,33%
Edirne
21°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ETB’nin AB Proje Toplantısı Yambol’da yapıldı

ETB’nin AB Proje Toplantısı Yambol’da yapıldı

ABONE OL
2 Aralık 2019 10:39
ETB’nin AB Proje Toplantısı Yambol’da yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye-Avrupa Birliği İş Diyaloğu Hibe Programı (TEBD) kapsamında, Edirne Ticaret Borsası (ETB) ve Yambol Ticaret ve Sanayi Odası (YCCI) ortaklığında uygulanan, 01 Nisan 2019 tarihinde başlayan ve 14 ay sürecek ‘Bilgi Güçtür’ projesine ait ikinci basın toplantısı Yambol’da gerçekleştirildi. Toplantıya ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, YCCI Başkanı Stoycho Stoychev, Euro Club Women Derneği Başkanı Tatyana Balakchieva ve proje ekipleri ile Yambol yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren YCCI Başkanı Stoycho Stoychev; “Projenin çok değerli çıktıları olacağına inanıyorum. Türkiye, AB üyeliği için ön görüşme sürecinde olan güçlü bir ülke ve Avrupa Birliği’ne üye diğer ülkeler, Türkiye ekonomisinin hızla geliştiğinin ve kapasitesinin artmakta olduğunun farkında. İki ülke arasındaki iş diyaloğu sayesinde yapılacak işbirliklerinin bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Özellikle belirtmek istiyorum ki Edirne Ticaret Borsası gibi güçlü bir ortakla bu projeyi hayata geçirdiğimiz için kurum olarak memnunuz ve ileride bölge için katma değeri yüksek olan farklı projelerde birlikte yer almak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ekonomik ilişkilerin stratejik öneme sahip olduğunu ifade eden ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, “Türkiye ve Bulgaristan önemli birer ticaret ortağıdır. Türk şirketlerinin Bulgaristan’daki yatırımları da ön sıralardadır. İkili ticaretteki artış da oldukça memnuniyet vericidir. Odalar ve Borsalar olarak, aramızdaki iletişimin daha da geliştirilmesi adına bu projelere önem verilmesinin gerekliliğine inanıyorum. Türkiye’nin Avrupa Birliğine üyelik sürecinde, daha etkin bir Edirne için ortak ideal ve hedeflerimize verdikleri destekleri için partnerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının ardından Edirne Ticaret Borsası’nın faaliyetleri hakkında detaylı bir sunum gerçekleştiren Öztürk, YCCI Başkanı Stoycho Stoychev ile Euro Club Women Derneği Başkanı Tatyana Balakchieva’ya günün anısına mis sabunu ve aynalı süpürge takdim etti. Basın mensuplarının sorularının ardından sonra toplantı sona erdi.

Projeyle; insan kaynakları ve hizmet kalitesini geliştirilmesi, AB üyelik sürecinde Borsanın rolünün artırılmasın yanında AB üyesi ülkelerde bulunan oda ve borsalarla sürdürülebilir iş birliği fırsatları oluşturmak hedefleniyor.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.