DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21125430,09%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ETSO komşuya çıkarma yaptı

ETSO komşuya çıkarma yaptı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından, 24-25 Ocak tarihlerinde Bulgaristan'a Stara Zagora, Yambol ve Burgaz Ticaret ve Sanayi Odaları'nı kapsayan iş seyahati düzenlendi.

ABONE OL
27 Ocak 2024 16:49
ETSO komşuya çıkarma yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından, 24-25 Ocak tarihlerinde Bulgaristan’a Stara Zagora, Yambol ve Burgaz Ticaret ve Sanayi Odaları’nı kapsayan iş seyahati düzenlendi. Stara Zagora TSO, Yambol TSO ve Burgaz TSO ile bir araya gelen ve görüşmeler gerçekleştiren ETSO Heyeti, kültürlerarası iletişimi arttırmak, ulusal bazda sürdürülen faaliyetleri globalleştirmek ve üyelerini uluslararası pazarda var etmek adına yürütülecek olası projeleri görüştüğü belirtildi. TSO ziyaretlerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Tolga Orkun ile de bir araya gelen ekip, soydaşlarla ticari ve ekonomik birliktelikleri görüştü.

“ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ AĞLARIMIZA BİR YENİ ANLAŞMA DAHA EKLEDİK”

Seyahatin ilk durağında Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden ve iş birliği anlaşması imzalandığını dile getiren ETSO Başkanı Sezai Irmak, “Uluslararası işbirliği ağlarımıza bir yenisini daha eklediğimiz anlaşma ile ticaret ve sanayi alanlarında tecrübelerimizi paylaşmayı ve ekonomiyi kalkındırmayı hedefliyor, Edirneli iş insanlarımızın yurt dışı pazarında İlimizi temsil etmeleri için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“TÜM ÜYELERİMİZİN SESİ OLARAK YER ALDIK”

Edirne için fayda sağlayacak tüm çalışmalarda paydaşlarla ortak hareket etmeyi planladıklarını belirten Irmak “Ziyaret ettiğimiz tüm kurumlara kendimizi, İlimizi ve Edirne’nin potansiyel ticari ve ekonomik yapısını tanıtmayı amaçlamıştık. Amacımıza ulaştığımızı ve İlimiz iş insanlarını temsil ettiğimizi düşünüyorum. Tüm üyelerimizin sesi olarak o kurumlarda yer aldık. Şehrimizi kalkındırmayı hedeflediğimiz 2024 yılı Edirne’sine fayda sağlayacak her eylemde Oda olarak öncü kurum olarak yer almayı ve İl olarak potansiyelimizin üzerine çıkmak için tüm paydaşlarımız ile ortak hareket etmeyi planlıyoruz” diye ifade etti

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.