DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21790670,74%
Edirne
31°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

ETTDER, Ardas ve Sozopol’da tanıttı

ETTDER, Ardas ve Sozopol’da tanıttı

ABONE OL
31 Temmuz 2019 10:58
ETTDER, Ardas ve Sozopol’da tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllardır, ulusal ve uluslararası etkinliklerde ve fuarlarda Edirne’yi tanıtıcı faaliyetlerini sürdüren Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) yaz döneminde de tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.

Bu yıl 5-15 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sozopol şehrinde gerçekleşen 14. Uluslararası Gençlik Festivali “Muzite” ve 24-28 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan’ın Kastanies kasabasında gerçekleşen 25. Ardas Gençlik Festivali etkinliklerine Edirne’yi temsilen Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği katıldı.

SOZOPOL’DE YARDIM KERMESİ VE TANITIM MASASI

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, T.C. Burgas Başkonsolosluğu iş birliğinde Bulgaristan’ın Sozopol şehrinde 5-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen 14. Uluslararası Gençlik Festivali “Muzite” etkinlikleri çerçevesinde bir günlük stant açtı. Sozopol’de tarihi şehir merkezi müze önünde açılan stantta Edirne’ye özgü; Edirne bebeği, meyve sabunu, Edirne süpürgesi, Edirnekâri ve hediyelik kıspet gibi ürünlerin tanıtımı yapıldı. Standa gelen ziyaretçilere badem ezmesi ve kurabiye ikram edildi. Ayrıca stantta Türkçe, İngilizce, Bulgarca ve Yunanca Edirne broşürleri ve haritaları dağıtıldı . Standa hem Edirne’yi tanıtan dokümanlar dağıtıldı hem de satışa sunulan Edirne lezzetlerinin bir kısmının geliri bağış olarak takdim edildi.

SINIRDAKİ ARDAS FESTİVAL’DE YİNE ETTDER VARDI

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği; 24-28 Temmuz tarihleri arasında, Arda Nehri’nin Türkiye’ye girdiği noktaya çok yakın ve Pazarkule Sınır Kapısı’na 1 km mesafede bulunan, komşu ülkemiz olan Yunanistan’ın Kastanies kasabasında, bu yıl 25.si düzenlenen Yunanistan’ın en itibarlı ve en katılımlı kültür sanat festivallerinden biri olan Ardas Gençlik Festivali’nde de geçmiş yıllarda olduğu gibi stant açtı.

Burada Orestiadalı ve çeşitli bölgelerden festivale gelmiş ziyaretçiler ile çeşitli temaslarda bulunan, yerel gazetelere demeçler veren ve bölgedeki paydaş dernekler ile iş birliğine giren ETTDER üye ve gönüllüleri sınır aşan bölgesel turizme katkı sunmaya çalıştı. Festivalde sahne alan Türk sanatçı İpek KOÇ ve ekibine Edirne’ye özgü hediyelikler ve baklava ikram edildi. Ayrıca Ardas Festivali kapsamında düzenlenen 4. Arda Koşusu’na 20’ye yakın Türk sporcu da katıldı.

5 gün süren festival boyunca Edirne’nin tanıtımının yapıldığı stantta görev alan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu: “Ardas Gençlik Festivali kültürel çeşitliliği içeren, sınırları aşan bir spor, sanat ve müzik festivaline dönüşmüştür. Yunanistan’ın en ünlü sanatçılarının Türkiye sınırına ve Edirne’ye bu kadar yakın bir noktaya gelmesi ve on binlerce kişiyi burada tam 25 yıldır toplaması çok önemli. Organizasyon komitesiyle olan iyi ilişkilerimiz uzun yıllardır devam ediyor. Standımıza gelen ziyaretçiler ve Türk misafirler için hem tanıtım hem de iletişim desteği veriyoruz. Bu etkinliklerde; broşür desteği için Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, ürün desteği için Keçecizade Badem Ezmesi, Arslanzade ve Sultanzade firmalarına teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.