19.4 C
Edirne
16:01 - 29 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Evlerinden “Biz Atatürk Gençleriyiz” marşını icra ettiler

Trakya Üniversitesi (TÜ) Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası üyesi 30 müzisyenin, online bağlanarak TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu’nun kurucusu duayen sanatçı Muammer Sun’un “Biz Atatürk Gençleriyiz” marşını icra ettiği klip ilgi gördü.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hazırlanan klip, üniversite ve konservatuvarın sosyal medya hesabında yayınlandı.

Rektör Yardımcısı, Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yönlendirmesi ve Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Sela Can Dökmeci’nin koordinatörlüğünde anlamlı bir video hazırladıklarını ifade etti.

Orkestra üyesi müzisyenlerin şef Ümit Çavuş yönetiminde eseri seslendirildiğini ve hazırlanan klibin kısa sürede paylaşıldığını aktaran Zafer, şunları kaydetti:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle devlet konservatuvarında okuyan sanatta yeterlik, yüksek lisans, lisans ve lise öğrencilerinden oluşan 30 müzisyen evlerinden enstrümanlarıyla Muammer Sun’un eseri ‘Biz Atatürk Gençleriyiz’ marşını seslendirdi. Daha önce 23 Nisan’da da yaptığımız gibi günün anlam ve önemine uygun olarak sadece öğrencilerimizden oluşan bir video yapmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmanın ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”

(AA)

Diğer Haberler

Selimiye’de cuma namazı kılındı

Hüsnü Sarıgül

Rumeli Köprüsü Dergisi ‘Covid-19 Çevrimiçi Özel Sayısı’ yayımlandı

Harun Aker

Müftüyü kendisinden 50 yaş küçük aşkı yaktı

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla