DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22256690,31%
Edirne
21°

HAFİF YAĞMUR

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Expanscience Laboratuvarları, ‘2030’a Kadar Karbon Sıfır’ hedefine ilerliyor

Expanscience Laboratuvarları, ‘2030’a Kadar Karbon Sıfır’ hedefine ilerliyor

ABONE OL
2 Kasım 2020 12:33
Expanscience Laboratuvarları, ‘2030’a Kadar Karbon Sıfır’ hedefine ilerliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bebeklerin bakımını üstlenmenin aynı zamanda yaşadıkları çevreyi korumak anlamına da geldiği bilinciyle çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek için her türlü çabayı gösteren Expanscience, çevreye olumlu etki yaratma yaklaşımının bir parçası olarak küresel ısınmaya karşı mücadelesini sürdürüyor.

2030 yılına kadar karbon nötrlüğü elde etmek için çalışan Expanscience, sera gazı emisyonlarını tamamen bitirme arzusuyla hareket ederek çevre üzerindeki etkisini de en aza indirmeyi amaçlıyor. Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmek ve gelişmeleri paylaşmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Expanscience çalışanlarına yönelik bir farkındalık semineri düzenlendi.

KARBON AYAK İZLERİNİ DÜŞÜRME TAAHHÜDÜ

Üç bölümden oluşan seminerde ; Expanscience Laboratuvarları Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Dilek Tunç Expanscience’ın 2030 Karbon Sıfır hedefiyle ilgili bilgilendirme yaptı. Hiçbir şey değişmezse Dünya’nın sıcaklığının önümüzdeki 100 yıl içinde 6 derece artacağını söyleyen Dilek Tunç, bu nedenle Expanscience’ın küresel ısınmadan kaynaklanan felaketleri sınırlamayı destekleyici çalışmalar yaptığını belirtti. EcoAct’tan Canet Cengiz’in karbon ve iklim krizi ile ilgili bilgileri paylaştığı seminerde ayrıca Utku Yılmaz da kentte ekolojik yaşam örneklerini anlattı.

Expanscience çalışanlarının bireysel ayak izlerinin de hesaplandığı seminerde, çalışanların karbon ayak izlerini düşürmek için ipuçları paylaşıldı. Seminere katılan Expanscience çalışanları ayak izlerini düşürmek üzere harekete geçeceğini de taahhüt etti.

DÜNYA ÇAPINDA İYİ ÖRNEKLER

Expanscience tarafından dünya çapında bu konuda gerçekleştirilen bazı iyi uygulama örnekleri ise şöyle:

  • Türkiye ve Meksika: Araba filosunun hibritlere doğru evrimi, saha ekipleerinin eko-sürüş eğitimi
  • Peru: 2018 yılında, perseose için kullanılmayan 320 ton avokado keki, çiftlik hayvanları yemi olarak değerlendirmeye alındı. Şirketin kurutma tünellerinde kullanılan termal yağı geri dönüştürmek için Peru Çevre Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir şirketle Mayıs 2019’da ortaklık imzalandı.
  • Brezilya: WayCarbon tarafından verilen yerel bir sertifika olan “Amigo do clima” nın alındı.
  • İspanya: Ortağımız “Planet for the Planet” sayesinde 1.100 ağaç dikerek 220 ton CO2’yi dengelemek için “Bosque Mustela” operasyonu gerçekleşti.

 

EXPANSCİENCE LABORATUVARLARI HAKKINDA

Farmasötik ve dermo-kozmetik alanında bağımsız bir Fransız laboratuvarı olan Expanscience, artroz ve cilt sağlığı konusunda yenilikçi ürünler geliştirmekte ve üretmektedir. Mustela ve Piascledine 300 adında öncü iki markanın dahil olduğu ürünler, yaklaşık 100 ülkede bulunmaktadır. Expanscience, B Corp Sertifikasını alıp (2018’de) AFAQ 26000’nın ‘Örnek’ derecesini kazanan (2013 ve 2016’da) ilk Fransız ilaç ve dermo-kozmetik laboratuvarı olmuştur.

 Daha fazla bilgi için : www.expanscience.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.