Eylem gururlandırdı

01.06.2021 10:55

Süloğlu Güreş Takımı Sporcusu ve Milli Güreşçi Eylem Engin, Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da düzenlenen U15 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü oldu.

Eylem gururlandırdı

Süloğlu Güreş Takımı Sporcusu ve Milli Güreşçi Eylem Engin, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen U15 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü oldu.

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen U15 Avrupa Güreş Şampiyonası sona erdi. Türkiye 1 gümüş 8 Bronz toplam 9 madalya kazandı.

Şampiyonada Süloğlu Güreş Takımı Sporcusu ve Milli Güreşçi Eylem Engin, 46 Kg’da Bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu.

Öte yandan şampiyonada kadınlarda 33 Kg’da Fatma Yılmaz Gümüş ve 62 Kg’da Tuğba Aktaş Bronz madalya kazandı. Grekoromen stilde 52 Kg’da Halil Çınar, 68 Kg’da Yusuf Yazıcı ve 85 Kg’da Alihan Bereket Bronz madalyanın sahibi oldu. Serbest Stilde ise 57 Kg’da Remzi Temur, 62 Kg’da Ferhat Yiğit ve 68 Kg’da Fatih Özgen Bronz madalya kazanan isimler oldular.

KAYMAKAM KAZDAL’I ZİYARET ETTİ

Öte yandan Avrupa üçüncüsü milli sporcu Eylem Engin, beraberinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Tezcan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Taner Kemerci, Antrenör Tamer Ergül ile birlikte Süloğlu Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal’ı makamında ziyaret etti.

Engin’i başarısından dolayı kutlayan Kaymakam Kazdal, başarılarının devamını diledi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler