FETÖ firarisi emniyet müdürleri tutuklandı

08.10.2020 17:43

FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde saklandıkları örgüte ait hücre evinde yakalandı. 

FETÖ firarisi emniyet müdürleri tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi olarak aranan eski Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan ile eski Artvin Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner  Ankara’nın Etimesgut ilçesinde saklandıkları örgüte ait hücre evinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen Ceylan ve Salmaner tutuklandı

Edinilen bilgiye göre;  Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Etimesgut ilçesinde örgütün gaybubet evi diye adlandırılan hücre evine baskın yaptı.  Baskında terör örgütünün haberleşme programı ByLock’u kullanan ve çok sayıda dosyadan arama kayıtları bulunan FETÖ firarisi eski Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan ile eski Artvin Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner gözaltına alındı.

Emniyet ekipleri FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri Ceylan ve Salmaner’in gaybubet evlerinde gizlenerek örgütsel faaliyetlerine devam ettiğini de tespit etti.

FETÖ firarisi Cemil Ceylan 2010-2014 yılları arasında Kilis ve Edirne Emniyet Müdürlüğü, Hüsrev Salmaner ise 2011-2014 yılları arasında Artvin İl Emniyet Müdürlüğü yapmıştı.

TUTUKLANDILAR

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ceylan ve Salmaner  savcılık ifadesinin ardından sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler