DOLAR 32,2255 -0.03%
EURO 34,9847 0.06%
ALTIN 2.428,490,43
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 2219624-0,36%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi başlıyor

“Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi başlıyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında inşası devam eden “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi tamamlandı.

ABONE OL
18 Ocak 2024 12:04
“Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Edirne İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ve bir süredir Edirne Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında inşası devam eden “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi tamamlandı.

Artık eğitimlere hazır olan mutfakta, işsiz kadın ve gençlere yönelik Aşçı Yardımcılığı ve Servis Elemanı (Komi) Yardımcılığı eğitim programlarının açılacağı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından duyuruldu.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, Şubat ayı itibari ile başlayacak olan eğitim programında, Aşçı Yardımcılığı Eğitim Programı, 450 saat, 12 hafta, Servis Elemanı (Komi) Yardımcılığı Eğitim Programı, 690 saat, 18 hafta sürecek olup, eğitimler sonunda kursiyerlerin eğitim performansı, devamlılığı gibi kriterler değerlendirilerek, kursiyerlerin yüzde 50’sinin ilgili sektörde istihdam edilme garantisi taahhüt edildi.

ETSO hizmet binasında başlayacak mesleki eğitimlere başvuru kriterleri arasında, 18-35 yaş arası ve İŞKUR’a kayıtlı olması yer almakta. Kursiyer seçimi, başvuru kriterlerine uygun adayların, başvuru sırası ile kayda alınmak sureti ile değerlendirilecek olup, her bir mesleki eğitim programının maksimum kursiyer sayısı 20 kişi ile sınırlı olacak.

Mesleki eğitimlere katılmak isteyen adaylar, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası resmi web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurup Edirne Ticaret ve Sanayi Odası AB ve Dış İlişkiler Birimine ulaştırması gerekiyor.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.