DOLAR 32,9627 0.2%
EURO 35,4119 0.11%
ALTIN 2.463,25-0,24
BIST 10.677,68-0,84%
BITCOIN 1997975-2.68005%
Edirne
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Gazeteci Dernekleri ortak çağrı yaptı

Gazeteci Dernekleri ortak çağrı yaptı

ABONE OL
27 Kasım 2020 13:27
Gazeteci Dernekleri ortak çağrı yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de artan koronavirüs vakaları ve bazın gazetecilerinde koronavirüse yakalanması üzerine kentte gazetecilerin bağlı bulunduğu üç dernek tüm resmi kurum ve kuruluş, oda, dernek, vakıf, siyasi parti, STK’ların yöneticilerine ortak çağrı yaptı. Basın toplantılarının dijital ortamda ya da e-posta yoluyla yapılmasını istedi.

Trakya Gazeteciler Derneği, Edirne Gazeteciler Derneği ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından yapılan ortak açıklamada şöyle denildi;

Edirne’deki tüm resmi kurum ve kuruluş, oda, dernek, vakıf, siyasi parti, STK sayın yöneticilerine çağrımızdır:

Bilindiği gibi Kovid-19 salgınında bulaş sayıları Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de gittikçe artmaktadır. Bu durumda sahada çalışan ve özveri ile her haber takibi yapan gazeteci arkadaşlarımızın sağlığını da önemsemeliyiz. Birçok arkadaşımız haber takibi yapmak üzere gittikleri toplantı ve etkinliklerde Kovid-19 virüsüne yakalanmış olup halen tedavileri sürmektedir. Bu olağanüstü koşullar nedeniyle yüz yüze basın toplantısı, açıklama ve benzeri etkinlikler yerine mesaj ve açıklamalarınızı internet kanalıyla dijital ortamda ya da e-posta yoluyla yapmanızı, yazı, ses ve görüntü içeren güncel materyallerinizi de bu yollarla basın kuruluşlarına iletmenizi rica ederiz. Duyarlılığınıza şimdiden teşekkür ederiz”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.