13.9 C
Edirne
17:11 - 25 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Geçmiş, “Hastalık yok, yanlış bir söylem olmuş”

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, mecliste önceki gün görüşülen Tarım ve Hayvancılık Komisyon Raporuyla ilgili bir açıklama yaptı. İl Genel Meclisi Toplantısı sonrası gazetecilere bir açıklama yapan Geçmiş, komisyon raporunda yanlış bir söylem olduğunu belirtti.

Geçmiş konuyla ilgili olarak, “Dün (Çarşamba) benim başka bir yerde görevli olmam nedeniyle İl Genel Meclisinde Tarım ve Hayvancılık Komisyon Raporumuz sunulmuş. Raporda yanlış bir söylem söylenmiş. Kamuoyunda, Çin’de çıkan bir virüsle ilgili sanki Edirne’de de yeni bir virüsün başlangıcı gibi.  Toplumda konuyla ilgili bir duyarlılık mevcut. Edirne ilimizde hayvanlarla ilgili bir hastalık mevcut değildir. Kamuoyunun bu konuda yanlış anlaşılmalara meyil vermemesi gerekiyor. Bu açıklamayı ondan dolayı yapmak zorunluluğu hissettim. Basınımız doğru bir haber yazmıştır komisyona göre ama komisyonda bu konuda 2019 yılında mevcut kayıtlı olmayan ara ara çıkabilecek hastalıkları sanki bugün varmış gibi raporlarında lanse etmişlerdir. Rapor 2019 yılında mevcut alanlarda çıkan bir hastalıklarla ilgilidir. Yetkili kurumlar, Tarım İl Müdürlüğü ve veterinerler olayların daha çıkış anında zaten gerekli müdahaleyi göstermişlerdir. Yayılmadan gerektiğinde ilaçlamalarıyla, bakımlarıyla, karantina altına alınmakla ya da hayvanların telef edilmesiyle olay büyümeden bitmiştir. Herhangi bir hayvan hastalığı, şap hastalığı gibi bir hastalık mevcut değildir. Böyle bir hastalığın şu an oluşması da yoktur” dedi.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Trakya’ya kuvvetli fırtına uyarısı

Son Haber

Kamuda staj müjdesi

Son Haber

Kan anonsları artık yankılanmıyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla