DOLAR 32,2489 0.2%
EURO 34,8623 -0.01%
ALTIN 2.416,030,28
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2180593-1,94%
Edirne
23°

AÇIK

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Göreve geldiği günden bugüne kadar olanı değerlendirdi

Göreve geldiği günden bugüne kadar olanı değerlendirdi

ABONE OL
23 Eylül 2022 12:40
Göreve geldiği günden bugüne kadar olanı değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka açık olarak Atatürk Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, konuşmasında ilk olarak, mazbatasını teslim aldığı gün yaşadığı duygulardan bahsederek “Evet ilk göreve başladığımda, durup şöyle bir düşündüm. Sonra aslında hayatım botunca hep örnek aldığım insan olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri o an kulaklarımda çınladı. O gün bu gündür kendime bu sözleri kılavuz edinmişimdir. Atatürk’e o zaman ‘Paşam ordu yok’ demişler. ‘Kurulur’ demiş. ‘Paşam para yok’ demişler. ‘Bulunur’ demiş. ‘Paşam düşman çok demişler’ ‘Yenilir’ demiş. Ne demiş Büyük önderimiz; ‘Umutsuz durum yoktur. Umutsuz insan vardır. Ben umudumu hiç kaybetmedim’ demiş. İşte bizde hiç umudumuzu kaybetmeyerek, O gün Uzunköprü’ye hizmet için kollarımızı sıvadık” ifadelerini kullandı.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Belediye Başkanlığı döneminde en çok önem verdiği ve sık sık vurgu yaptığı ‘Şeffaf Yönetim’ anlayışının en anlamlı örneklerinden birini daha hayata geçirerek Uzunköprü Belediyesi’nin 41 ayını Uzunköprülüler ile paylaştı.

Gerçekleştirilen toplantıda Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan aralarında ayrıca; “STK ve Muhtarlar Buluşması, Halk Masası, WhatsApp İhbar Hattı, Mobil Uygulama, Kadın Emek Pazarı, Doğalgaz, Güneş Enerjisi Santrali, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Halk Çarşı, Alzheimer Mobil Takip Cihazı, Yol Çalışmaları, Kaldırım Çalışmaları, Vadi Park, Taşkınlara Direnme Projesi Hibeleri, 8 Temmuz Adalet Anıtı, Çocuk Gündüz Bakımevi, Cumhuriyet ve Atatürk Parkları, Oğuz Arda Sel ve Aşçıoğlu Spor Tesisleri, Halk Güvenliği Çalışmaları, Köy Minibüsleri Terminali, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, Pandemi Süreci Hizmetler, Sıcak Yemek Yardımları, Geleneksel İftar Sofrası, Okullara sağlanan destekler, Kardeş Belediye Hibeleri, Engelsiz Yaşam Evi ve Kadın Faaliyet Evi, Uzunköprü Halk Ekmek, Kültür Sanat Spor Kursları, Turizm Köprüsü Projesi, Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali, Yeniköy ve Çöpköy festivalleri, Hıdırellez ve Atbaba şenlikleri, Altyapı çalışmaları, Sokak Tabela Çalışmaları, Çöp Konteyner Yenileme ve Süsleme Çalışmaları, Çocuk Parkları Oyun Grupları, Metruk Binaların Yıkımının Gerçekleştirilmesi ve Ücretsiz Otopark Alanlarının Açılması, Şehir Giriş Çıkış Çevre Düzenleme Çalışmaları, Orekab, İleri Biyolojik Evsel Atık Su Arıtma Tesisi, Şeker parkın da bulunduğu konu başlıklarında bir sunum yaparak açıklamalarda bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.