DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21084010,82%
Edirne
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Grev kararı asıldı

Grev kararı asıldı

ABONE OL
23 Nisan 2022 14:02
Grev kararı asıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hak-İş konfederasyonu Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, sendikalarının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı tüm kurumlarda 29 Nisan’da başlayacak grev kararı aldıklarını duyurdu. İşçinin emeğinin yok sayılmasına karşı çıktıklarını ve 81 ilde eş zamanlı greve gideceklerini dile getiren Başkan Promet, “sendikamız mevcut hakların iyileştirilmesi gerekse yeni hakların eklenmesi, gece zammı, sorumluluk tazminatı, meslek/iş primi yol ücreti, tayin/becayiş, refakat izni vb. taleplerinin karşılanmaması üzerine 176 günün sonunda grev kararı aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çalışan tüm üyelerimizin, alın terinden hiçbir zaman taviz vermedik, vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“SENDİKAMIZ GREV KARARI ALDI”

Hak-İş konfederasyonu Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet yaptığı açıklamada “Müzakere sürecinin başladığı ilk günden itibaren, Sendikamızın gerek mevcut hakların iyileştirilmesi gerekse yeni hakların eklenmesi, gece zammı, sorumluluk tazminatı, meslek/iş primi yol ücreti, tayin/becayiş, refakat izni vb. taleplerinin karşılanmaması üzerine 176 günün sonunda grev kararı aldı. Pandemi de ailelerinden uzak kalarak, tüm zor şartlara rağmen 7-10-14-21-30 gün sabit vardiyada çalışan, devletimizin emanetinde olan yaşlı, engelli, çocuk ve kadınlara hizmet eden sosyal hizmet işçiler sadece insan onuruna yakışır bir yaşam istiyor. Bunun bilincinde olarak çıktığımız bu yolda, üyelerimizin taleplerinin karşılık bulması, onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak üzere hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile müspet görüşmeler yapılmış olmasına rağmen işveren sendikası (TÜHİS) ile anlaşma sağlanamamıştır” dedi.

 “TÜM TEŞKİLATIMIZA TALİMAT VERDİK”

Grev için hazırlıkların başladığını, grev yapılacak kuruluşlarda ilan asılması için talimat verdiklerini ifade eden Başkan Emre Promet “20.04.2022 tarihinde grev ve uygulama kararı alınarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı tüm kuruluşlarda grev ilanının astırılması ve tutanak alınması yönünde teşkilatımıza talimat verdik. Temsilci ve üyelerimizin greve çıkılacak şekilde bilgilendirilmesi ile grev yapılacak kuruluşlar ve grev gözcülerinin belirlenmesi yönünde hazırlıklarımız başlatıldı. Grev uygulaması öncesi Bakanlıklar ve İllerde Müdürlükler önünde basın açıklamaları yapılacak, Sosyal medyada etkinlikleri düzenlenecektir” dedi.

“HAKKIMIZ OLANI ALANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!”

İşçinin emeğinin yok sayılmasına karşı çıktıklarını kaydeden Emre Promet “29 Nisan’dan itibaren 81 ilde eş zamanlı gerçekleştireceğimiz grev ile sosyal hizmet işçilerinin hak mücadelesine öncülük ediyor, işçinin emeğinin yok sayılmasına ve görmezden gelinmesine karşı çıkıyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çalışan tüm üyelerimizin, alın terinden hiçbir zaman taviz vermedik, vermeyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.