8.3 C
Edirne
21:20 - 19 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Güneydoğulu ihracatçılara, dış pazarlar tanıtıldı

GAİB ticaret müşavirlerini ihracatçılarla buluşturdu.

GAİB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) organizasyonuyla, ticaret müşavirleriyle ülke sohbetleri toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, ihracatçılara Polonya, Romanya, ABD, Güney Kore ve Filipinler pazarları tanıtıldı. Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, yeni pazarlara açılmak isteyen ihracatçıları konunun uzmanlarıyla buluşturduklarını, Polonya, Romanya, ABD, Güney Kore ve Filipinler pazarlarını tanıttıklarını kaydetti.

Yeni pazar arayışlarının sürdürdüğünü ifade eden Kileci şunları kaydetti:

“Bu pazarlarda aktif görev almış Ticaret Bakanlığımız bünyesinde görev yapan bürokratlarımızın görev yaptıkları ülkelerle ilgili gözlemleri ve o ülke pazarlarıyla ilgili sunumları ihracatçılarımız için önemli bir rehber olacaktır. Ülke olarak ekonomik kalkınmamızı artırmak ve güçlü bir ekonomiye sahip olmak için dış ticaret fazlası vermek zorundayız. Bunun için ihracatla ilgili her türlü gelişimi, son dönemlerde başlayan e-İhracat ve dijital dönüşümü yakından takip etmek hepimiz için büyük önem taşıyor. GAİB üyesi firmalarımıza ve onların uzmanlarına yönelik bu tür sohbet toplantılarımız ve eğitimlerimiz devam edecektir”dedi.

(https://hayat.ro//)

Diğer Haberler

Daha fazla sübvansiyon verilmesini istediler

Son Haber

Irkçı vekilden suç duyurusu

Son Haber

“Helenizm (Türkiye’de) kilise ve okullarımız sayesinde ayakta duruyor”

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla