DOLAR 32,5850 0.12%
EURO 34,7935 0.18%
ALTIN 2.437,180,19
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 21732422,44%
Edirne
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan, “İtfaiye demek can demek”

Gürkan, “İtfaiye demek can demek”

ABONE OL
1 Ekim 2019 10:25
Gürkan, “İtfaiye demek can demek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan İtfaiye Personeli ile 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle bir araya gelen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yaptığınız mesleği önemseyin, kıymetini bilin. Unutmayın ki; İtfaiye demek can demek. Bugün içinde bulunduğunuz ve sizlerin daha iyi hizmet vermeniz için kazandırdığımız hizmet binası yatakhanesinden, spor salonuna; eğitim odasından, ekipmanlarına kadar birçok konuda örnek oluyor, uluslararası standartlarda hizmet veriyor” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İtfaiye Personeli ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Gürkan, göreve ilk geldiği gün İtfaiye personeline, daha iyi koşullarda hizmet verecekleri bir binaya kavuşturmak için söz verdiğini söyledi. Verdiği sözü kısa bir süre içinde yerine getirdiğini ve İtfaiye Müdürlüğü’ne yeni bir hizmet binası kazandırdıklarını belirten Gürkan, “İtfaiyemiz belediyemizin en eski birimlerinden biri. Maalesef kurulduğundan bu yana kendine ait bir yeri olmadığı için geçici binalarda, başka amaçla yapılan binalarda hizmet vermeye çalışıyorlardı. Bu tabi ki İtfaiyenin çalışmasını da zorlaştırıyordu. Kışın tankerlerin içindeki su donmasın diye tankerlerin üzerine battaniye örtüyorlardı. Yazın itfaiye araçlarının elektronik kısmı etkilenmesin diye çarşafla örtüyorlardı. İlk iş olarak Edirne’mize Türkiye’deki en planlı ve modern binalarından birini kazandırdık.  Çünkü itfaiye demek can demek. İtfaiyenin birinci önceliği önce canı korumak, canı kurtarmak. Bugün Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binası yatakhanesinden, spor salonuna; eğitim odasından, ekipmanlarına kadar birçok konuda örnek oluyor, uluslararası standartlarda hizmet veriyor. Üstelik Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelimiz de düzenlenen çeşitli eğitimler ve yeni ekipmanlar ile kendini geliştirmeye devam ediyor” dedi.

Büyük bir özveriyle, gece-gündüz demeden vatandaşların ve diğer canlıların yardımına koşan İtfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mesleğinizin değerini bilin, birbirinize güvenin, birbiriniz ile uyumlu çalışın. Çünkü İtfaiye demek can demek. Hiç kuşkusuz ki sizler yangın, kaza, deprem, sel, patlama, kurtarma gibi çeşitli görevlerde fedakârca görevinizi yerine getiriyorsunuz. 24 saat vatandaşımızın can ve mal güvenliği için emek harcıyorsunuz. Mesleğiniz kutsal ve bizler sizinle her zaman gurur duyuyoruz. Kazasız belasız bir çalışma temenni ederek, görevlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

İtfaiye Müdürlüğü Personeli, 1714 yılında Tulumbacıların yangınlara nasıl müdahale ettiğini canlandırdı. Başkan Gürkan, daha sonra İtfaiye Müdürlüğü’nün geçmişten bugüne fotoğraf sergisini gezdi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.