DOLAR 32,8921 0.2%
EURO 35,3378 0.54%
ALTIN 2.460,340,41
BIST 10.739,67-0,29%
BITCOIN 2016496-4,48%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan, muhtarlarla yemekte buluştu

Gürkan, muhtarlarla yemekte buluştu

ABONE OL
21 Ekim 2022 09:58
Gürkan, muhtarlarla yemekte buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bu yıl da geleneği bozmayarak, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde muhtarlar ve muhtarların aileleri ile yemekte bir araya geldi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları ile muhtarlar aileleri ile birlikte katıldı.

Edirne Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Kıyga, bu önemli günde muhtarları yalnız bırakmadığı için Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı da muhtarlığın kutsal bir meslek olduğunu belirterek, tüm muhtarlar olarak, Edirne için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyon Başkanı Sedat Tosun, “Belediye Başkanı Recep Gürkan, her yıl olduğu gibi bu yıl da bizi yalnız bırakmadı. Bu geceyi tertipledi, bizi bir araya getirdi. Kaynaşmamıza vesile oldu. Başkanımız bizim arkamızda olduğu sürece bizim Edirne’de yapamayacağımız hiçbir şey yok. Verdiği desteklerden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtarlığın çok önemli bir müessese olduğuna dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muhtarlığın demokrasinin temel taşı olduğunu söyledi.

Vatandaşların muhtarlara doğrudan ulaşabildiğini belirten Gürkan, “Muhtarlar, Valilik, İl Özel İdare ve Belediye gibi kurumlarla vatandaşlar arasında köprü görevini üstlenmektedir. Muhtarlık çok zor bir görev. Bu zorlukları bilerek, hepiniz birden fazla kez bu görevlere talip oldunuz ve seçildiniz. O yüzden tüm muhtarlarımızı cesaretlerinden dolayı saygıyla alkışlıyorum. Edirne Büyükşehir değil. Bir tarafta belediyemizle birlikte çalışan mahalle muhtarlarımız var diğer taraftan köy muhtarlarımızın birlikte çalıştığı İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi var. Ama birbiriyle çok barışık bir kent olan Edirne’nin tüm kurumlarla birlikte hareket etme yeteneğiyle zoru daha kolay kılıyor” dedi.

Gürkan, “Bugüne kadar siyasi parti, görüş, ırk, din ayrımı yapmadan hizmet ettik, hizmet etmeye de devam edeceğiz. Bu bizi biz yapan Rumelili yapan, Trakyalı yapan, Edirneli yapan en önemli özeliklerimizden birisi. Fatih Sultan Mehmet’in bir sözü var; İnsanlara dinin ne, namazını kıldın mı, Oruçlu musun? gibi Allah’ın kula soracağı soruları sorma; İnsanlara aç mısın, tok musun, bir derdin var mı? diye kulun kula soracağı soruları soracaksınız. Biz bu bereketli topraklarda yetişmiş insanlar olarak, bu felsefeyi takip ediyoruz. Ömrümüz böyle geçti, kalan ömrümüz de böyle geçecek” ifadelerine yer verdi.

Gürkan, hem mahalle muhtarlarının hem de köy muhtarlarının her zaman yanlarında olduklarını ve yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.