DOLAR 32,2383 0.17%
EURO 34,8641 0.05%
ALTIN 2.423,300,57
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2176989-2,58%
Edirne
19°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti asla yıkılmayacaktır”

Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti asla yıkılmayacaktır”

ABONE OL
24 Kasım 2021 23:42
Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti asla yıkılmayacaktır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ne mutlu ki yüce Türk Milleti, dün olduğu gibi bugünde devletini yıkmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğini parçalamak isteyenlerin karşısında aynı zafer azmi ve ruhuyla dimdik ayakta durmaktadır” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi.

“Türk Milleti’nin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla başlayan Milli Mücadele 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır.  Türk milleti bağımsızlığı ve özgürlüğü için; vatanı ve toprağı için kanının son damlasına kadar savaşmış; bu inanç ve azmin karşında ne yokluk ne de açlık engel olabilmiştir.  19 Mayıs 1919’da Samsun’da doğan güneş dalga dalga tüm yurdu sarmış, Türk Milleti söz konusu vatanı ve namusu olduğunda yokluk içindeki bir milletin her türlü imkansızlığa karşın neleri başarabileceğini açıkça ortaya koymuştur.  Mustafa Kemal Paşa’nın ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ emriyle Türk Milleti adeta tarih yazmıştır. Emperyalizme karşı verilen bu savaş sadece Türk Milleti’ne değil, yüzyıllarca emperyalistlerin sömürge haline getirdiği bütün mazlum devletlere bir ışık, bir aydınlık olmuştur. Ülkemizdeki Kurtuluş Savaşı’ndan sonra dünyadaki bütün sömürgeler tek tek bağımsızlıklarını kazanmaya başlamışlardır.

Ne mutlu ki yüce Türk Milleti, dün olduğu gibi bugünde devletini yıkmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğini parçalamak isteyenlerin karşısında aynı zafer azmi ve ruhuyla dimdik ayakta durmaktadır. Türkiye Cumhuriyet’i bütün hainlere karşı, bütün gafillere karşı ülkemizi yok etmek isteyen bütün terör örgütlerine karşı bugünde, yarında, gelecekte de dimdik durmaya devam edecektir. Türk Milleti aynı şuur, inanç, vatan ve millet sevgisiyle geçmişten aldığı emaneti geleceğe sağlam bir şekilde ulaştırmak adına yoluna devam etmektedir.

Çok eminiz Atatürk’ün izinden giden onun yolundan ayrılmayan, onun ilke ve devrimlerini içine, yüreğine sindirmiş Türk Gençliği, Türk Milleti oldukça; ne Atatürk ne Atatürk’ün ilke ve devrimleri, ne de Türkiye Cumhuriyeti asla ve asla yıkılmayacak, Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti, milletiyle bölünmez bir bütündür. Türk Milleti, birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum”

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.