DOLAR 32,7721 1.52%
EURO 35,1171 0.54%
ALTIN 2.457,892,81
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2142526-0,50%
Edirne
27°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan’dan, 29 Ekim mesajı

Gürkan’dan, 29 Ekim mesajı

ABONE OL
14 Nisan 2021 18:26
Gürkan’dan, 29 Ekim mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Ya İstiklal Ya Ölüm”, diyerek tarihin akışını değiştiren Büyük Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, bugün 97 yaşında ve biz 97 yıldır O’nun emanetine kalpten bağlıyız.” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm Edirne Halkı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet’in Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Türk Milleti gücünü bağımsızlıktan alan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen yüce bir millettir. Halkın kendi kendini idare edebilme özgürlüğüne sahip olan Cumhuriyet, ezelden beri hür olan Türk Milleti’ne en uygun yönetim biçimidir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazabilmek için giriştiği Mili Mücadelenin sonucunda elde ettiği bir zaferin sonucudur.  Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleşmiştir.

Bugün 97. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesi; bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Cumhuriyet, Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adıdır.  Cumhuriyet’i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Ortak paydamız Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

Cumhuriyet Bayramı’mızın 97. yıldönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, saygıyla, rahmetle anıyor; manevi huzurlarında kurdukları Cumhuriyet’e bütün gücümüzle sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyet’imizin 97. Yılı kutlu olsun”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.