DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21788710,47%
Edirne
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan’dan kan bağışına destek

Gürkan’dan kan bağışına destek

ABONE OL
25 Temmuz 2023 14:46
Gürkan’dan kan bağışına destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay’ına destek olmak ve kan bağışının önemi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda kan bağışında bulunarak, tüm Edirne halkını kan bağışına davet etti.

Her fırsatta kan bağışının önemine vurgu yapan, kan bağışının acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan ve düzenli kan bağışında bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her damla kan, kurtarılan bir can” diyerek, Edirne Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa bir çalışmaya imza attı.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda kurulan mobil kan alma ünitesinde belediye personeli ile birlikte kan bağışında bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, mobil kan alma ünitesinin gün boyunca AKM’de olacağını belirterek, tüm Edirne halkını kan bağışında bulunmaya davet etti.

Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabileceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kan, acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Tek kaynağı insan olan kan, bir gün bize veya bir yakınımıza lazım olabilir. Kan bağışına dikkat çekmek adına Edirne Kızılay Kan Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza attık. Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda kurulan mobil kan alma ünitesi ile Edirne Kızılay Kan Merkezi gün boyu burada sizleri, kan bağışına bekliyor olacak. Sevgili vatandaşlarım tabii ki havalar çok sıcak. Ama burada klimalı bir ortamda, konforlu bir ortamda kan vererek, Kızılay’a ve tüm ihtiyacı olan insanlarımıza destek olabilirsiniz. Unutmayalım ki kan, gerçekten yaşamsal bir ihtiyaç, hepimize bir gün lazım olabilir. Şimdi biz başkalarına yardımcı olursak, yarında mutlaka başkaları bize yardımcı olacaktır. Çalışanlarımızı, Sevgili Edirnelileri, Edirne halkını bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde Kızılay Kan Merkezimizin kan bağış kampanyasına destek olmaya davet ediyorum. Haydi Edirne! Hep beraber!” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.