DOLAR 32,5110 0.29%
EURO 34,5886 0.22%
ALTIN 2.497,750,60
BIST 9.548,09-1,36%
BITCOIN 2038222-0,94%
Edirne
23°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hafriyat atıkları parke taşa dönüşecek

Hafriyat atıkları parke taşa dönüşecek

Uzunköprü Belediyesi, Edirne'de bir ilk olacak olan tamamı hibe desteğiyle geri dönüşümle Parke Taşı Üretim Tesisi kuracak.

ABONE OL
6 Şubat 2024 11:25
Hafriyat atıkları parke taşa dönüşecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzunköprü Belediyesi, Edirne’de bir ilk olacak olan tamamı hibe desteğiyle geri dönüşümle Parke Taşı Üretim Tesisi kuracak. Avrupa Birliği projesi ile tamamı hibe olacak projenin inşaat yıkıntıları ve hafriyatların boş alanlara dökülmesi yerine, ayrıştırmaları yapılarak üretim tesisinde işleyip şehrin yollarına kazandırılması amaçlanıyor. Geri dönüşüme adeta boyut atlatacaklarını ve parke taşı üreterek belediyenin bütçesini rahatlatacaklarını belirten Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, “Parke Taş Üretim Tesisimizi Avrupa Birliği projesi sayesinde sıfır maliyet ile belediyemiz bünyesine katacağız. İnşaat yıkıntıları ve hafriyatların belli bir alana dökülmesi yerine Uzunköprü Belediyesi olarak bu atıkları geri dönüştürmeye amaçlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” diye kaydetti.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan

“İNŞAAT YIKINTILARI VE HAFRİYAT ATIKLARINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRACAĞIZ”

Edirne’de bir ilk olacak olan geri dönüşüm ile parke taşı üretim tesisi projesini duyuran Uzunköprü Belediye Başkanı Becan, “Yeni bir Avrupa Birliği projesiyle, tamamı hibe bir şekilde şehrimize kazandıracağımız ve Edirne’de bir ilk olacak projemizin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Halihazırda bu 5 yıllık süre içerisinde yapmayı planladığımız Parke Taş Üretim Tesisimizi Avrupa Birliği projesi sayesinde sıfır maliyet ile belediyemiz bünyesine katacağız. İnşaat yıkıntıları ve hafriyatların belli bir alana dökülmesi yerine Uzunköprü Belediyesi olarak bu atıkları geri dönüştürmeye amaçlıyoruz. Avrupa Birliği projesi kapsamında tamamı hibe olacak şekilde hayata geçireceğimiz proje kapsamında kırım ve ayrıştırma süreçlerinin ardından hafriyat atıklarını geri dönüşüme kazandıracağız ve Parke Taş Üretim Tesisimizde işleyerek şehrimizin yollarını yenilemekte kullanacağız” dedi.

“ALTYAPIYA BOYUT ATLATACAĞIZ, BELEDİYE BÜTÇESİNİ RAHATLATACAĞIZ”

Proje ile birlikte iş makinaları da alınacağını söyleyen Başkan Becan, belediye bütçesini de rahatlatacaklarını belirterek öyle devam etti “Avrupa Birliği projesi kapsamında İtalya ile ortaklaşa yürüteceğimiz bu projemiz ile şehrimizde yaygınlaştırmak için büyük gayret sarf ettiğimiz geri dönüşüm altyapısına boyut atlatacağız. Tamamı hibe bir şekilde şehrimize kazandıracağımız projemiz kapsamında Uzunköprü Belediyesi filosuna katacağımız iş makinelerimiz ile bu sürecin yüksek verimle ilerlemesini sağlayacağız. Dışarıdan alımlarla temin ettiğimiz parke taşı kendimiz üreterek belediyemiz bütçesini rahatlatacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye ifade etti.

Haber: Erkan Ekşi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.