DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2110150-0,01%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hak İş’ten üyelerine ‘TROY Kart’ çağrısı 

Hak İş’ten üyelerine ‘TROY Kart’ çağrısı 

Zulme uğrayan Filistin halkı için her daim destek için çabaladıkları belirten HAK-İŞ Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Emre Promet, üyelerine İsrail Devleti ile bağlantılı kart sistemleri yerine yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçiş için çağrıda bulundu.

ABONE OL
15 Kasım 2023 11:25
Hak İş’ten üyelerine ‘TROY Kart’ çağrısı 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zulme uğrayan Filistin halkı için her daim destek için çabaladıkları belirten HAK-İŞ Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Emre Promet, üyelerine İsrail Devleti ile bağlantılı kart sistemleri yerine yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçiş için çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde başlattıkları yardım kampanyası ile Filistin ve Gazzelilere yardım eli uzatan Hak İş Konfederasyonu, zulme  uğrayan insanlar için adım atmaya devam ediyor.

Filistin ve Gazze’de Siyonist İsrail tarafından bir insanlık suçu işlendiğine ve masum insanların, bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Başkan Emre Promet “HAK-İŞ olarak, dost ve kardeş Filistin halkının haklı direnişinin daima yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Filistin’in haklı davasına destek vermek amacıyla 850 bin üyemize, sendikalarımıza, işverenlerimize ve milletimize yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’a geçmesi yönünde çağrı yapıyoruz” dedi.

“İSRAİL DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE SOYKIRIM YAPMAKTA”

İsrail’in, uluslararası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir şekilde tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yapmakta olduğunu belirten Promet, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özellikle de Gazze’de hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terör devleti İsrail’i şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. HAK-İŞ olarak, Filistin’de evlerinden zorla çıkartılan, İsrail’in uyguladığı terör sonucunda şehit olan ve yaralanan, bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.

“BAĞIŞLARI EN KISA SÜRECE GAZZE’YE ULAŞTIRACAĞIZ”

Gazzelilere ulaştırılmak üzere HAK-İŞ olarak insani yardım kampanyası başlattıklarını belirten Promet, “Gazze’de günlerdir bombalanan, aç susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir insani yardım kampanyası başlattık. En kısa sürede teşkilatımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve destekle bağışlarımızı Gazze’ye ulaştıracağız. HAK-İŞ olarak, uluslararası sendikal hareketi Filistin’i destekleme ve Filistin’deki katliamlara karşı ortak bir tavır almaları konusunda çağrıda bulunuyor ve uluslararası alandaki mücadelemizi etkin ve aktif bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

“ÜYELERİMİZİ YERLİ VE MİLLİ ÖDEME SİSTEMİMİZ TROY’A DAVET EDİYORUZ”

Zulme uğrayan Filistinliler için bir hamle daha yaparak İsrail devleti ile bağlantılı olan kart sistemleri yerine yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçilmesi çağrısında bulunan Promet, “Şimdi de 850 bin üyemizi, İsrail devleti ile yakın ilişkide olan kart sistemleri yerine, ülkemizin gururu olan yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’u kullanmaya davet ediyoruz. TROY, Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından kurulan ve işletilen yerli ve milli bir kartlı ödeme sistemidir. TROY’un banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunmaktadır. TROY logolu kartlar, yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabildiği gibi dünyanın 180 ülkesinde de geçerliliği bulunmaktadır. TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu işyerlerinde taksit yapılabilmekte, puan kazanılabilmektedir. Üyelerimizin, mevcut kartlarını TROY kartla değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Bankalar TROY kart taleplerini karşılamak zorundadır ve üyelerimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır” diye konuştu.

“HAYDİ HAK İŞ AİLESİ GAZZELİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLALIM”

HAK-İŞ üyelerine bir aile olduklarını hatırlatarak hassasiyetle mazlumların yanında olmak için ilk adımı üyelerinin atması gerektiğinin altını çizen Promet, “HAK-İŞ olarak, üye sendikalarımıza, sendikalarımızın çalışanlarına, 850 bin üyemize, üyelerimizin ailelerine ve milletimize Gazze’de yaşanan vahşet ve soykırıma karşı durmak adına diğer kart sistemleriyle eşit imkanlara sahip olan yerli ve milli sistemimiz olan TROY’a geçiş yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bu konuda ilk adımı da HAK-İŞ çalışanları atmış ve TROY karta en kısa zamanda geçmiş olacaktır. Haydi, büyük HAK-İŞ ailesi, hassasiyetinize güveniyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun” şeklinde sonlandırdı.

Haber : Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.