Halkıyla bir araya geldi

20.03.2021 12:41

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, bugün Urviç ve Yelovyane köylerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi.

Halkıyla bir araya geldi

yenibalkan.com’un haberine göre; Sevgi gösterileriyle karşılanan Büyükelçi Sekizkök, Türkiye Cumhuriyeti olarak her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet erkanı ve Türk halkının selamlarını ileten Büyükelçi Sekizkök, Türk kültürünün bölgede yaşatılmasına katkı sunan yöre halkına teşekkür etti.

Büyükelçi Sekizkök, “Türklük şuurunu, burada ecdadımız gibi asırlarca güçlü bir iradeyle ayakta tutup yaşatmanızı bizzat yerinde görmek beni çok mutlu etti. Türk kültürünü yaşatmanız hepimiz için önemli” dedi.

Eğitim alanındaki eksikliklerin farkında olduklarını ve geçtiğimiz günlerde Eğitim Bakanıyla yaptıkları görüşmede konuyu dile getirdiklerini belirten Büyükelçi Sekizkök, çocukların kaliteli bir eğitim alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Büyükelçi Sekizkök ve beraberindekiler, ziyaret kapsamında Urviç köyündeki ilkokulu ve TİKA’nın inşa ettiği sağlık ocağını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler