25 C
Edirne
16:10 - 8 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Hasat döneminde tarlalar kontrol edilecek

Edirne’de, çiftçilerin ürünlerini hasat ederken meydana gelen dane ve sap kayıpları ile dane hasarlarını önlemek amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığınca görevlendirilen kontrolörler tarafından tarla kontrolleri yapılacağı bildirildi.

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2020 yılı hasat sezonunda biçerdöver sahipleri ve biçerdöver operatörlerinin belirlenen kurallara uyması gerektiği belirtildi.

Ürün kaybının önüne geçilmesi amacıyla kuralların belirlendiği kaydedilen açıklamada, “Biçerdöver sahipleri ve operatörleri 2020 yılı için Edirne İli mülki hudutları içerisinde yapılacak hasat sırasında yüzde 2 ürün kayıp oranını geçmeyecektir. Arazi durumuna göre ürün kaybı indeksi değerleri dikkate alınacaktır. Biçerdöver sahipleri, 6’şar kiloluk 2 adet yangın söndürücü cihazı bulunmayan biçerdöverleri çalıştıramayacaktır. Biçerdöver sahipleri ve biçerdöver operatörleri, yetkili kontrolörlerce talep edilmesi halinde kimliklerini ibraz etmek zorundadırlar.” denildi.

AA

Diğer Haberler

Az su içmenin ve susuzluğun böbrek taşı riskini arttırdığı uyarısı

Harun Aker

Saros Körfezi’nde kalabalık yerlerde, maske takma zorunluluğu getirildi

Harun Aker

Bir ton kaçak midye ele geçirildi

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla