DOLAR 32,5902 -0.63%
EURO 35,0143 -0.69%
ALTIN 2.438,40-0,26
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2108302-1,72%
Edirne
31°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!”

“Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!”

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!” sloganı ile LÖSEV’in 2024 Kurban Bayramı Kampanyasının başladı söyledi.

ABONE OL
7 Haziran 2024 10:23
“Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!” sloganı ile LÖSEV’in 2024 Kurban Bayramı Kampanyasının başladı söyledi. Toker, LÖSEV’in bu yıl için vekaleten kurban bağışı fiyatlarını 12 bin 900 TL olarak belirlediğini ifade etti.

LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, kurumun kurban bayramı kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamada, LÖSEV’in 2002 yılından bu yana Türkiye’de vekaleten kurban kesimi gerçekleştirerek, binlerce lösemi ve kanser tedavisi gören hastaya yardım ettiğini belirtti.

Toker, Modern, hijyenik koşullarda ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın esaslarına uygun olarak yapılan kesimlerin, noter yetkilisi, veteriner hekim, din görevlisi ve kalite güvence sorumlusunun da bulunduğu bir ekip tarafından denetlendiğini ifade etti.

Kesimlerin, Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde, adak kurbanların ise Arife günü dini vecibelere uygun olarak yapıldığını belirten Toker, kurban bağışında bulunacak olan vatandaşların, bağışlarının sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için bağışlarını son güne bırakmamaları konusunda çağrıda bulundu.

12 AY BOYUNCA TAZE ET DESTEĞİ

Toker, kesilen kurban etlerinin dinlendirilerek bayramdan hemen sonra ve yıl boyunca vakumlanmış ambalajlarda taze et ve et ürünleri olarak LÖSEV’e kayıtlı ailelere ulaştırıldığını belirtti. Türkiye genelinde 90 bini aşkın LÖSEV’e kayıtlı aileye, ihtiyaçlarına göre düzenli ve eşit olarak dağıtılan bu bağışların, ailelerin sağlıklı beslenmesini sağladığını vurgulayan Toker, ayrıca, LÖSEV Et Kart ile ailelerin büyük marketlerden taze et ve et ürünleri alımı yapabildiklerini belirtti.

BAYRAM BAĞIŞLARIYLA HAYAT VERİLİYOR

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’sinin asgari ücret ve altı gelire sahip olduğunu belirten Toker, vekaleten kurban bağışları ile sağlanan et desteğinin, lösemi ve kanser tedavisi gören binlerce çocuğa can olduğunu söyledi. Maddi bayram bağışlarıyla LÖSEV’in kalıcı eserlerine de kaynak sağlandığını belirten Toker, lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine hayat verdiklerini ifade etti.

LÖSEV’in, bağışlar sayesinde nakdi yardımlarla tüm aileleri desteklediğini; ilaç, yoğun bakım tedavisi, ev eşyaları, giysi, eğitim bursları ve tatil kampı gibi birçok hizmet sunarak ailelerin yanında olmaya devam ettiğini belirten Toker, “1990’lı yıllarda lösemide tedavi başarısı yüzde 20 civarındayken, LÖSEV’in Ankara’daki LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi başarı oranı günümüzde yüzde 95’lere ulaştı. Bu başarının, gönüllü ve bağışçıların destekleriyle yüzde 100’e ulaşması hedefleniyor” dedi.

Toker, son olarak, Vekâleten kurban bağışları ve kurban bayramı bağışlarının Türkiye’deki tüm banka şubelerinden masraf ödemeden, internet bankacılığı üzerinden, tüm PTT şubelerinden ya da LÖSEV web sitesi üzerinden gerçekleştirilebileceğini, ayrıca tüm operatörlerin faturalı hatlarından 3406 kısa SMS hattına “LÖSEV, BAĞIŞ, MÜCADELE, CAN, TUĞLA” kelimelerinden birini yazarak SMS ile bağışta bulunulabileceğini söyledi.

Haber: Mehmet Güzey

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.