3.9 C
Edirne
01:50 - 8 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Hizmet İş Sendikası 42 yaşında

Hizmet İş Edirne İl Başkanı Emre Promet, sendikalarının kuruluşunun 42’inci yıldönümünü kutladıklarını belirterek, 42 yıldır verdikleri mücadele ile 320 bin işçi üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası olduklarını söyledi.

Hizmet İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, sendikalarının kuruluşunun 42’inci yıldönümünü nedeniyle açıklamada bulundu.

HİZMET-İŞ SENDİKASI 42 YAŞINDA

Türkiye’de ki en büyük sendika olduklarını belirten Promet, “Yarım asra yakın zamandır emekçilerin hak ve hukukunun korunması ve geliştirilmesi için çalışan Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Mahmut Arslan önderliğinde bugün 55 Şube, 20 İl Başkanlığı ile 607 belediye, 463 belediye şirketi ve yüzlerce kamu kurumunda örgütlü ve yetkilidir. 320 bini aşkın üyesiyle ülkemizin en büyük işçi sendikasıdır. Hizmet-İş Sendikası, Hak-İş üst kimliği altında; Değerlerinden kaynaklanan doğru bir mücadele çizgisi, ilkelerinden kaynaklanan gerektiği yerde gerekeni yapma sorumluluğu, sorumluluk bilincinden kaynaklanan hizmet sendikacılığı misyonuyla emek ve alın teri yürüyüşüne yoğunlaşarak 42’inci yılına ulaşmıştır. Sendikamız, sosyal ve toplumsal sorumlulukla hareket etmenin, ancak gönül ve merhamet duygusu ile mümkün olabileceğine inanmaktadır. Hizmet-İş, emek hareketini ele geçirmek değil, emek hareketini elden geçirmek üzere yola çıkmıştır. Hizmet-İş, bir gönül hareketidir. Bir merhamet hareketidir” dedi.

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

Selimiye’deki kandil programı sosyal medyadan canlı yayınlandı

Son Haber

Selimiye Camii, dolunayla kartpostallık manzaralar oluşturdu

Son Haber

Şükrü dedeyi polisler evine bıraktı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla