Hizmet İş zirvede

01.02.2020 11:06

Hizmet İş zirvede

Hizmet İş Edirne İl Başkanı Emre Promet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Genel iş kollarında ki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarının 2020 Ocak istatistiğine göre Hizmet İş Sendikası Türkiye’de 1.sırada yer aldığını belirterek, “Genel İşler İşkolunda çalışan bütün emekçi kardeşlerimizi Hizmet-İş’e üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

Hizmet İş Edirne İl Başkanı Emre Promet, Sendikalarının Türkiye’de genel iş kollarında üye sayısında 1. Sıra da yer almasını değerlendirdi,

“HİZMET İŞ ZİRVEDE KALMAYA DEVAM EDİYOR”

Promet “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gereğince; İş kollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2020 Ocak ayı istatistikleri 31 Ocak 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Hizmet-İş, emekçilerin güvenini kazanmaya ve istikrarlı bir şekilde zirvede kalmaya devam ediyor. Yayınlanan istatistiğe göre, Sendikamız Hizmet-İş 302 bin 911 üye sayısı ile ‘Türkiye’nin En Büyük İşçi Sendikası’ olma konumunu devam ettirdi. İş kolumuzdaki tüm emekçileri, Hizmet-İş’e üye olmaya davet ediyoruz Sendikamıza teveccüh gösteren üyelerimize teşekkür ediyoruz. Erdemli, adil ve insan onuruna yakışır bir sendikacılık için Genel İşler İşkolunda çalışan bütün emekçi kardeşlerimizi Hizmet-İş’e üye olmaya davet ediyoruz. En büyük sendika olmanın verdiği büyük sorumluluğu yerine getirmeye kararlılık ve samimiyetle devam edeceğiz” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler