İmkanı olmayan öğrencilere EBA odaları   

11.09.2020 10:19

İmkanı olmayan öğrencilere EBA odaları   

Edirne’de İstiklal Ortaokulu’nun kendi imkanları ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile kurulan Eğitim Bilim Ağı (EBA) Odaları, ülkeyi etkisi altına alan Kovid-19 sürecinde uzaktan eğitim alan ve imkanı olmayan öğrencilere ders saatlerinde hizmet veriyor.

Pandemi sebebiyle evlerinden uzaktan eğitim alan ve EBA TV’ye bağlanamayan öğrenciler için İstiklal Ortaokulu’nda maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde okulun 3 adet EBA Destek sınıfından yararlanarak eğitimlerine devam ediyor.

“İMKANI OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE EBA ODALARI KURDUK”

Kovid-19 sürecinde hijyen kuralları çerçevesinde imkanları yeterli olmayan öğrencilere imkan sağladıklarını dile getiren Edirne İstiklal Ortaokulu Okul Müdürü Yakup Öz, “Evlerinde uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerin, Eğitim Bilim Ağı’ndan faydalanmalarını sağlamak için, okulumuzda 3 adet EBA destek noktası oluşturduk. Velilerimizi bu konuda bilgilendirdik. Öğrenciler EBA TV’deki ders saatlerine göre ve okul idaremizin hazırlamış olduğu uzaktan eğitim programına göre belli olan saatlerde okulumuza gelip bu imkanlardan faydalanmaktadır. EBA Destek odaları, Kovid-19’a karşı tüm önlemler alınarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına göre hazırlanmıştır” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler