İnci, “Sorunsuz bir sezon atlattık”

05.10.2020 10:13

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Saros Körfezi sahillerinde işletmelerin yüzde 50 ila 60 arasında doluluk yaşadığını belirterek, sevindirici olanın ise hiçbir tesiste koronavirüs vakasının görülmediğini söyledi.

İnci, “Sorunsuz bir sezon atlattık”

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Saros Körfezi sahillerinde işletmelerin yüzde 50 ila 60 arasında doluluk yaşadığını belirterek, “Hiçbir tesisimizde koronavirüs vakası yaşanmadı. Tesislerimiz hem Kaymakamlıklar hem de İl Sağlık grupları tarafından periyodik olarak denetlendi. Sağlıklı, sorunsuz bir sezon atlattık” dedi.

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Edirne sahil turizmine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda konuşan Başkan İnci, Koronavirüs sebebiyle bu yıl geçen seneye göre sahillerin boş kaldığını doluluk oranının yüzde 60’larda olduğunu, sevindirici olanın ise herhangi bir vakanın yaşanmadığını dile getirildi.

EN AZINDAN BU SEKTÖRDEN EKMEK YİYENLERİN İSTİHDAMI SAĞLAYACAK KADAR KAZANDIK”

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yeterli kazanç olmasa da seneye daha iyi bir süreçle karşılaşacaklarını umduğunu söyleyen Başkan Hakan İnci, “Biz zaten aile olarak Saros Körfezi’nde bir tesis işletiyoruz. Bu sene Nisan, Mayıs ayında bu işin hiç̧ olmayacağını da kabullenmiş̧ durumdaydık. Gerek Erikli sahilinde gerek Yayla gerek Enez, Vakıf, Gülçavuş sahillerimizde hiç sezon da olmayabilirdi. Hiç açılmayabilirdi. Sezon haliyle biraz geç̧ başladı. Daha önceleri Haziran ayındaki doluluk oranını bu sene tabi ki göremedik. Eylül ayındaki müşterilerimizin çoğunluğu Bulgar vatandaşlardı. Bu sene onları da göremedik. Ama en azından bu sene biz sahilde iyi kötü bu sektörden ekmek yiyen arkadaşlarımızın istihdamını sağlayacak kadar para kazandık. İşletmemizin genel giderlerini karşılayacak kadar da para kazandık. Hiç̧ de olmayabilirdi. O yönden bu sezon çok da iyi geçmedi ama diğer yıllara oranlarsak yüzde 50, yüzde 60 oranında bir doluluk yaşadık. Sevindirici olan şuydu. Bilindiği üzere o bölgeyi tercih eden insanlarımızın yüzde 90’ı İstanbul merkezli geliyor. Hiçbir tesisimizde bir koronavirüs vakası yaşanmadı. Tesislerimiz hem Kaymakamlıklar hem de İl Sağlık grupları tarafından periyodik olarak denetlendi. Sağlıklı, sorunsuz bir sezon atlattık diye düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi olacak. Bu seneki sloganımız şu: ‘Hiç̧ olmayabilirdi.’”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler