DOLAR 32,3072 0.14%
EURO 34,9248 0.07%
ALTIN 2.425,600,21
BIST 10.479,16-1,86%
BITCOIN 2175373-1,23%
Edirne
23°

PARÇALI BULUTLU

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

İtiraf gibi

İtiraf gibi

ABONE OL
13 Ocak 2020 15:58
İtiraf gibi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin Antalya’da, eğitim semineri sonrası çıktıkları yat turunda AK Partili Melek Uzgör tarafından çekilen görüntüler siyaset gündemini sarstı

 

  • Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin Antalya’da, eğitim sonrası çıktıkları yat gezisinde AK Partili Melek Uzgör tarafından çekilen görüntülerdeki ayrıntılar partiyi karıştırdı. CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş’in görevden ayrılan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü’ye yönelik, “Kafasını yedik” değerlendirmesi itiraf gibi değerlendirildi.
  • Teknede bulunan AK Partili birçok meclis üyesi bulunmasına rağmen, partilerinin eski il ve ilçe başkanlarına yönelik değerlendirmelerden sonra tepki göstermemesi gözlerden kaçmadı. Meclis üyelerinin, vur patlasın çal oynasın tekne turunda, görüntülere yansıyan ‘Alalım sevgililerimizi’ sözleri de kamera görüntülerine de saniye saniye yansıdı.

Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Derneği’nin Antalya’da düzenlediği seminere katılan Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin tekne turunda çekilen görüntüler siyaset gündemini sarstı. Görüntüler de, İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Mehmet Geçmiş’in elini kameraya sallayarak, bir süre önce istifa eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü’yü kast ederek, “Cem Kürkçü’nün kafasını yedik” sözlerine AK Partili Melek Uzgör ise, “Tabii ki, tabii ki, bende destekliyorum.” şeklinde yanıt veriyor.

Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Derneği tarafından Antalya Miracle Resort Hotel’de, 18-21 Aralık tarihleri arasında 18. İl Özel İdaresi Semineri düzenlendi. Türkiye’den 700’ün üzerinde İl Genel Meclisi Üyesinin katıldığı ve 5 gün süren seminerde, Türk İdare Sisteminde Mahalli İdareler ve 5302 Sayılı Kanun kapsamında İl Özel İdarelerinin yapısı, Dünya da yerel yönetimler, İl Özel İdarelerinin yeri ve geleceği, İl Özel İdarelerinin görevleri, organları arasındaki ilişkiler ve genel değerlendirme konuları ele alındı.

EDİRNE’DEN 22 MECLİS ÜYESİ KATILDI

Edirne’den de, Başkan Mehmet Geçmiş ile birlikte 22 İl Genel Meclisi Üyesinin katıldığı seminerde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Eski Bakan ve Milletvekili Vecdi Gönül, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türk İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük, Merkez Valisi Muammer Türker, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Vilayetler Birliği Genel Sekreteri Şefik Aygöl, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Özgür Yaman, Emekli Vali Yusuf Ziya Göksu, Eski Bakan Muzaffer Ecemiş, Merkez Valisi Halil İbrahim Daşöz, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği CEO’su İsmail Karabulut değişik konularda seminer verdi.

Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin Antalya’da, eğitim sonrası çıktıkları yat gezisinde AK Partili Melek Uzgör tarafından çekilen görüntülerdeki ayrıntılar partiyi karıştırdı

VUR PATLASIN, ÇAL OYNASIN GEZİ

Antalya Lara da, bulunan 5 yıldızlı otelde devam eden seminerin son günü 21 Aralık tarihinde Edirneli İl Genel Meclisi Üyeleri şehir turuna çıktı. Meclis üyeleri, limana geldiklerinde tekne turu yapmaya karar verdi. Edirneli İl Genel Meclisi Üyeleri tekneye binip Antalya Körfezi’nde tur atmaya başladı. Bu sırada AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Melek Uzgör, çevrenin güzelliklerini ve meclis üyesi arkadaşlarının teknede çalan hareketli müzik eşliğinde göbek atmalarını ölümsüzleştirmek için cep telefonuyla kayıt almaya başladı.

GRUPTAN PAYLAŞTI

Edirneli İl Genel Meclisi Üyelerinin Akdeniz’deki sularda yaptığı tekne turunda AK Partili Uzgör, tarafından cep telefonuyla kayıt ettiği görüntüleri daha sonra, diğer arkadaşlarının da arşivinde yer alması ve görmesi için tüm üyelerin ortak olduğu WhatsApp paylaşım grubunda paylaştı. Görüntülerin paylaşılmasından sonra izleyenler yapılan özel siyasi ‘itiraflar’ın da, olduğu fark edildi. AK Parti içinde CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Geçmiş’in partilerinin görevden ayrılmasına ilişkin değerlendirmeleri adeta ‘kızılca kıyamet’ kopardı. Üstelik AK Partili Uzgör’ün de, CHP’li Geçmiş’in değerlendirmelerine destek olması parti içindeki krizi daha da büyüttü.

GÖRÜNTÜLERDE NELER VAR?

AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Melek Uzgör tarafından çekilen 1.58 dakikalık ilk görüntüde, İYİ Partili Meclis Üyesi Hüseyin Erbay’ın ortada göbek atması ve yanında AK Partili İsmail Keleş ve Hüseyin Filiz’in arkadaşlarına el çırpmasıyla başlıyor. Bu sırada görüntüleri çeken Uzgör, CHP’li Halil Akdağ’a, “Halil hadi baya, disko da oynarsın burada hiç” diyerek oyuna davet etmesiyle devam ediyor. Fonda Burdur Dirmil’in, ‘Curacı Kadir’e ait olan ve son dönemde düğünlerin vazgeçilmez türküsü ‘Erik Dalı Gevrektir’ ile coşan İl Genel Meclisi Üyelerine yönelik Uzgör şarkının sözlerine de eşlik ederek bu kez, İYİ Partili Tuncay Taşkın’a yönelik, “Hadi Tuncay Abi, helalsiniz, hoppa, salla Tuncay Abi hadiii” diyerek coşkuyu arttırmaya çalışıyor. Bu sırada bazı üyeler, “Başkan olmaz böyle deyince” yeniden devreye giren Uzgör, “Hadi Mehmet Başkan” diyerek Geçmiş’i piste davet ediyor ve ardından da, “Şabayı ver. Şabayı göreyim. Hoppp, hopp, hoppp, Ver parayı Hüseyin, hoppp yapıştır, ohhh, ohhh, parayı al, çarpıştır, amanın” sözleriyle de oyunun daha da hareketlenmesi için çaba harcıyor.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KÜRKÇÜ’YÜ, CHP’Mİ GÖREVDEN ALDIRDI

Edirne İl Genel Meclisi WhatsApp grubuna AK Partili Melek Uzgör tarafından gönderilen 7.09 dakikalık ikinci görüntüler ise, teknenin falezler bölgesindeki çekimlerle başlıyor. Limandan hareket edildikten sonra başlayan görüntülerde, meclis üyeleri çevredeki inşaatlara yönelik eleştirilerini dile getiriyorlar. Yapılan inşaatları beğenmeyen meclis üyeleri, çevrenin olumsuz etkilendiğine yönelik eleştiriler yapıyor. Görüntünün ilerleyen bölümlerinde, teknenin içinden yapılan çekimlerden sonra, kıyı da yanaşılan bölgeyle ilgili olarak Uzgör, “Burası korsan mağarası mıydı neydi” diye adını hatırlamaya çalışıyor. Meclis üyeleri bu sırada birbirlerini, “Daha önce buraya birkaç tane telefon düştü” diyerek uyarıyor.

ALALIM SEVGİLİLERİMİZİ

Görüntülerin devamında AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Melek Uzgör, elinde cep telefonuyla kayda devam ederken İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Mehmet Geçmiş’e yönelik, “Başkanım, Mehmet başkanım” diye sesleniyor. Geçmiş’te sol eli cebinde sağ eliyle kameraya el sallıyor. Uzgör, meclis üyesi İbrahim Dalkıran’ın da kameraya el sallamasını istedikten sonra, bu kez görüntülere giren AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Demircan, “Alalım sevgililerimizi gidelim” deyince Uzgör, “Sus” diye uyarıyor. Bunun üzerine Demircan, “Çektin mi” diye soruyor. Bir başka meclis üyesi de, “Sen çekim mi yapıyorsun, Allah iyiliğini versin” şeklinde tepki gösteriyor. Uzgör, meclis üyeleri tarafından telefonu iyi tutması konusundaki uyarılarına, “Benim tutma yerim var. Daha borcu bitmedi vallahi, aranızda toplanıp alırsınız, gebertirim. “ diye yanıt verdikten sonra falezlerin üzerine yapılan evlerin yapılmasının çok kötü olduğu şeklinde değerlendirmede bulunuyor.

CHP'li İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş

CHP’li İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş

“KÜRKÇÜ’NÜN KAFASINI YEDİK”

Ardından kamerasını meclis üyesi arkadaşlarına çeviren Uzgör, el sallanmasını isteyince Meclis Başkanı Geçmiş, “Bakın Melek Hanım alıyor, arkadaşlar” diyor ve hep birlikte kameraya el sallanırken, “Gidiyoruz, denizlere” diyerek kahkaha atıyor. Bu sırada söze giren CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, “Cem Kürkçü’nün kafasını yedik.” deyince gülüşmeler oluyor ve “Eyvahh” diye tepki gösterenler oluyor. Ancak AK Partili Meclis Üyesi Melek Uzgör, “Tabi ki, tabi ki, bende destekliyorum burada” diyor. Sözü tekrar alan Meclis Başkanı Geçmiş, “İl başkanını da aldılar görevden” diyor ve diğer üyeler de, “İl başkanını da mı aldılar” diye teyit etmek için soruyor. Meclis üyelerin bazıları kendi arasında, “Bak sen de sonradan duyuyorsun, söylemiyorsunuz” diye tepki gösteriyor. Bu sırada fonda Ben Fero tarafından seslendirilen, “Hava kapalı, ama akalım, Arabaya bindim, yürü bakalım “ sözlerinin yer aldığı şarkı yükselirken üyeler AK Parti İl ve İlçe Başkanının görevlerini bırakmasıyla ilgili muhabbet üzerine kahkahalar atılıyor ve meclis üyesi Hüseyin Erbay yeniden dans etmeye başlıyor ve Uzgör’de kendisine, “Yap hareketini” diye uyarıyor ardından da, “Süpersin” diyerek tebrik ediyor.  Görüntüler İYİ Partili Meclis Üyesi Hüseyin Erbay’ın dans figürleriyle sona eriyor.

CHP PARMAĞI MI VAR

Edirne İl Genel Meclisi üyelerinin Antalya da, seminer sonrası çıktıkları yat gezisinde son derece samimi ortamda çekilen görüntülerin ortaya çıkmasından sonra AK Parti Edirne İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığında yaşanan görev değişiminde CHP parmağının olup olmadığı tartışılmaya başlandı. CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş’in, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü’ye yönelik, “Cem’in kafasını yedik” şeklindeki sözleriyle, görev değişimine yönelik bazı özel bilgilere sahip olup olmadığı sorusu gündeme geldi. Bu sözlerin CHP yönetimlerinin kendi arasında Kürkçü’nün görevden alınmasına yönelik girişimler ve temaslarda bulunduğu kuşkusunu arttırdı. Bilindiği gibi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü, sosyal medya hesabından özellikle CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve uygulamalarına yönelik ağır eleştiriler yapması ile biliniyor. Bu nedenle Kürkçü’den CHP yönetiminin rahatsız olduğu kaydedildi.

Lütfü Karakaş

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.