DOLAR 32,7308 1.4%
EURO 35,0588 0.39%
ALTIN 2.455,322,70
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2139377-0,99%
Edirne
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Jens Christian Gjesing’den teşekkür    

Jens Christian Gjesing’den teşekkür    

ABONE OL
18 Aralık 2019 10:12
Jens Christian Gjesing’den teşekkür    
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Başkanı Jens Christian Gjesing, Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Toplantısı’na ev sahipliği yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.  Gjesing, gönderdiği teşekkür mesajıyla Başkan Gürkan ile gelecekte tekrardan çalışmak istediğini söyledi.

Edirne Belediyesi, 26-27 Kasım tarihlerinden Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Toplantısı’yla stratejik bir toplantıya ev sahipliği yapmıştı. Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-Heinz Lambertz, AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Eleftheria Pertzınıdou, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı’yı bir araya getiren bu toplantının ardından, Oturum Başkanlığını yapan Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Başkanı Jens Christian Gjesing’den Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür mesajı geldi.

Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu Başkanı Jens Christian Gjesing, Başkan Gürkan’a gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi.

“Sn. Belediye Başkanı Gürkan, Size 26 ve 27 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlemiş olduğunuz muhteşem toplantı ve organizasyon için minnetlerimi sunuyorum. Şahsi görüşüm ve meslektaşlarımdan aldığım geri dönüşler bu “Bölgeler Komistesi’nin Türkiye İlişkileri Çalışma Grubu toplantısının çok başarılı geçtiği yönündedir.

Avrupa’nın, Avrupa Birliği ve komşu ülkelerle birlikte potansiyel aday ülkeler de dahil olmak üzere, sınır ötesi işbirliğinin ve güçlü sınır ilişkilerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek açısından önemli bir etkinlik olmuştur. Program ve ziyaretler sırasında sınır ötesi işbirliğinin barış ve refahın temsili olmasıyla birlikte, uygulamada yaşanan zorlukları da iletme şansınız oldu. Avrupa Birliği’nin gelecekteki çok yıllı finansal çerçevesinde, sınır ötesi işbirliğinin Avrupa Birliği’nin sınır bölgelerle olan ilişkilerinde ana element olacağına eminim. Bununla birlikte Edirne’nin kurtuluşunun 97. yıldönümüne tanık olduğum için de özellikle mutlu oldum.

Aynı zamanda Ebru Erolu Karaca önderliğinde oluşturduğunuz ekibe de Edirne’de yaşadığımız sıcak karşılama ve mükemmel organizasyon için şükranlarımı ve gönülden teşekkürlerimi sunarım. Bu geniş ekibin ortaya koyduğu yoğun eforun başarılı bir sonuca ulaştığı gerçeğinin farkında olduğumu belirtmek isterim. Sizlere oluşturduğunuz güzel işbirliği ve kibar misafirperverliğiniz için tekrar teşekkür ederek, sizinle gelecekte tekrar çalışmak istediğimi belirtir ve belediyenizi tekrar ziyaret ederek tanıştığım tüm kişilerle daha ileri iletişim kurmak istediğimi iletirim.”

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.