Kalbimizdesin…

10.11.2021 00:01

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında bir kez daha hasretle, minnetle ve özlemle anıyoruz.

Kalbimizdesin…

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’üncü yıldönümünde bugün Edirne’de düzenlenen törenle bir kez daha minnet ve özlemle anılacak. Edirne’de ki anma programı saat 08.55’de Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başlayacak.

Saygı duruşuna geçildiği an 2 dakika süreyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İtfaiye Teşkilatı ile fabrikalar sirenlerini çalacak. Polis araçları, resmi ve özel tüm araçlar da sirenlerini veya klaksonlarını çalacak. İstiklâl Marşı’nın ilk kıtasında Bayraklar hızla göndere çekilecek; İkinci kıtasında ise yavaş yavaş yarıya indirilecek. Tüm resmi, özel kurum ve kuruluşlar bayraklarını sabah saat 09.05’ten itibaren güneşin batışına kadar yarıya indirecek.

Atatürk Anıtı önündeki törenin bitiminin ardından “Atatürk’ün 10. Yıl Nutku” Belediye hoparlöründen yayınlanacak, törene katılanlar Belediye Binasında bulunan Atatürk Odası’nı ziyaret edecek.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler