DOLAR 28,8910 -0.04%
EURO 31,5225 0.09%
ALTIN 1.925,060,06
BIST 8.026,270,98%
BITCOIN 11605921,91%
Edirne

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu çalışanları hatlarını geri istiyor

Kamu çalışanları hatlarını geri istiyor

ABONE OL
27 Eylül 2019 10:13
Kamu çalışanları hatlarını geri istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) güzergahlarında 1 Ekim itibariyle 2C, 5A ve 5B güzergahlarında yapılacak değişiklik ile Saraçhane-Eski TOKİ hattını kullanan Valilik ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar işlerine geliş ve gidişlerinde büyük mağduriyet yaşayacak. Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne yüzlerce çalışanın imzası bulunan dilekçe sunan çalışanlar, 2C hattının kaldırılmaması, 5A ve 5B hatlarının başlangıç yerinin tekrar eski TOKİ ve Saraçhane güzergahı olmasını talep etti.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 6 Eylül tarihli Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, toplu taşıma hat güzergâhlarında yapılan yeni düzenleme 1 Ekim Salı günü itibariyle başlayacak. ETUS güzergahlarında yapılan değişiklikle bazı hatlar kaldırıldı. Bazı hatların ise güzergahları değiştirilirken, yeni hatlar eklendi.

KAMU ÇALIŞANLARI MAĞDURİYET YAŞACAK

Ancak bazı ETUS güzergahlarında yapılacak olan değişiklik mağduriyetleri de beraberinde getirecek. Özellikle 2C, 5A ve 5B güzergahlarında yapılacak değişikliğin Saraçhane-Eski TOKİ hattını kullanan Valilik ve civarındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların işlerine geliş ve gidişlerinde büyük sıkıntı yaşayacak.

BELEDİYEYE DİLEKÇE SUNULDU

Valilik, Milli Eğitim, Defterdarlık ve Vergi Dairesi Başkanlığı’nda çalışan yüzlerce devlet memuru 2C, 5A ve 5B güzergahlarında yapılacak değişikliğin işlerine geliş ve gidişlerinde mağduriyet yaşatacağını belirterek, Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne dilekçe sundu.

DİLEKÇEDE YÜZLERCE MEMURUN İMZASI VAR

Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne altında yüzlerce kamu kurum ve kuruluşunda çalışanların imzası bulunan dilekçede şöyle denildi;

“Edirne Belediye Başkanlığının internet sitesinde yer alan güzergahlarda yeni düzenleme başlıklı haberde 01.10.2019 tarihinden itibaren 2C numaralı (Eski Toki-Özserhat) hattının kaldırılacağı, 5A ve 5B hatlarının ise ilk hareket yerinin eski TOKİ yerine Gazimihal olarak değiştirileceği kamuoyuna duyurulmuştur. Bu düzenleme ile Valilik ve diğer Kamu Kurum ve kuruluşlarının bulunduğu Saraçhane eski TOKİ hattında servis konulmadığı anlaşılmaktadır.

2C, 5A ve 5B minibüs hatları Valilik, Milli Eğitim, Defterdarlık, Vergi Dairesi Başkanlığı gibi birçok kamu kurumları kuruluşlarının çalışanlarının işlerine geliş ve gidişlerinde çok önemli hizmet sunmaktadır.

Bu nedenle 01.10.2019 tarihinde 2C hattının kaldırılmaması, 5A ve 5B hatlarının başlangıç yerinin tekrar eski TOKİ ve Saraçhane güzergahlarından devam etmesinin veya mağduriyetimizin dikkate alınarak yeni bir düzenlemenin 01.10.2019 tarihinden önce yapılması hususunu yeni düzenlemeden mağdur olacak aşağıda imzası bulunan kamu çalışanları olarak Belediye Başkanlığından arz ve talep ederiz”

Mutlu Akbaşak

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.