21.1 C
Edirne
18:12 - 1 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Karantinaya alınan insanlar, akıllı telefonları üzerinden takip edilecek

Vatandaşların, ‘trafik verileri’ adı verilen elektronik mesajlaşmaları, karantina uygulanan insanların yerlerini tespit etmek için karantina önlemlerinin uygulanıp uygulanmasını kontrol etmek amacıyla İçişleri Bakanlığı (MVR) tarafından takip edilecektir.

Ordu da koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin uygulanmasına yönelik faaliyetlere katılacak.
Buna ilişkin iki öneri, Meclis Hukuk Komisyonu tarafından ikinci görüşmede onaylandı. Olağanüstü hal (OHAL) hakkındaki paket kanun tasarısı, OHAL ilan edildikten 1 hafta sonra yarınki Meclis Genel Kurulunda oylanacak.
OHAL koşullarında kamu düzenini korumaya yönelik faaliyetlere ordunun da katılması önerisi, Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Milletvekili Dimitır Lazarov tarafından yapıldı.

Önerinin yarınki Meclis Genel Kurulunda onaylanması halinde hükümet kararının ardından ordu mensuplerı, polis ekipleri gelene kadar araçları durdurabilecek, kimlik kontrolü yapıp kişileri gözaltına alabilecektir. Ordu mensupları, ayrıca gerektiğinde fiziksel güç ve yardımcı araçlar da kullanabilecektir.
YURT DIŞINDAN GELENLER KARANTİNAYA ALINACAK

Bundan başka yurt dışından gelen herkesin zorunlu olarak karantina altına alınması önerildi. OHAL süresi içinde geçerli olacak bu tedbir kararını uygulamayanlara 5 000 leva ceza kesilecek.
Elektrik ve su fatura ödeme süresi 20 gün uzatılacak. Çoğu davalar askıya alınacak.
Şirketler, 2020 yılı için tahmini kar payı üzerinden hesaplanan avans kâr payı kurumlar vergisi ödeyecekler.

(http://kircaalihaber.com/)

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla