DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21125430,09%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kaşikova, görevine başladı

Kaşikova, görevine başladı

ABONE OL
9 Temmuz 2020 09:39
Kaşikova, görevine başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni seçilen Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Veselina Kaşikova, yemin ederek resmi olarak göreve başladı. Kaşikova, yemin belgesini hakim ve mahkeme görevlilerinin katıldığı törende Filibe İstinaf Mahkemesi Başkanı Magdalina İvanova’nın huzurunda imzaladı.

Törenin başında konuşan önceki dönem Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Georgi Miluşev, hakim Kaşikova’ya idari işler yöneticisi görevinde başarılar diledi.

Filibe İstinaf Mahkemesi Başkanı Magdalina İvanova, yeni Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Veselina Kaşikova’ya sağlık, başarı, bilge olmasını ve işinde yeni yeni başarılara imza atmasını diledi.

Yeni Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Veselina Kaşikova, yemin belgesini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada, “Biz Kırcaali Bölge Mahkemesinde görevli hakimler ve mahkeme görevlileri, her zaman olduğumuz gibi hep birlikte birlik ve beraberlik içinde başarılı bir şekilde daima ileriye doğru yürüyeceğiz, çünkü bunu yapabiliyoruz ve her zaman izlediğimizi gösterdiğimiz tek yol budur” diye kaydetti.

Kaşikova, ayrıca Kırcaali ve bölgedeki halka hitap ederek, onların açtıkları davaların mesleklerini boyun borcu olarak kabul eden Kırcaali İl Mahkemesi hâkimleri ve mahkeme görevlilerinin emin ellerinde olduğuna kanaat getirdi. Yeni başkanın ifadesine göre, onlar için bağımsızlıklarını savunarak halk adına adalet dağıtmanın yanı sıra adalet ve kanun önünde eşitlik ilkesi olmak üzere herbir demokratik toplumun en yüksek değerlerini korumak şeref, boyun borcu ve sorumluluk.

Yeni Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Veselina Kaşikova, 19 Haziran 2020’da yapılan Yüksek Yargı Kurulu Hakimler Heyeti toplantısında dinlendikte sonra seçildi. Adaylığı, toplantıya katılan tüm 12 Hakimler Heyeti Üyesi tarafından oybirliğiyle onaylandı.

Hakim Kaşikova, tamamen yargı alanında çalıştı ve 30 yılı aşkın hukuk tecrübesine sahip. Sırasıyla Momçilgrad (Mestanlı) Bölge Savcılığında genç savcı, aynı savcılıkta bölge savcısı, Kırcaali Bölge Savcı Yardımcısı, Kırcaali Bölge Mahkemesinde hakim, Kırcaali Bölge Mahkemesi Başkanı, Kırcaali İl Mahkemesinde hakim görevlerinde bulundu. 2009 yılından beri Kırcaali İl Mahkemesi Başkan Yardımcısı görevini yürüttü. Yargıtay ve Yüksek İdare Mahkemesi hakimi olmak üzere en yüksek rütbeye sahip.

Kaynak:(www.kircaalihaber.com)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.