8.9 C
Edirne
04:04 - 6 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Kedi “Behlül”ün bacağındaki tümör esnafın topladığı yardımla alındı

Edirne’de bacağındaki tümör nedeniyle yürümekte güçlük çeken sokak kedisi “Behlül”, esnafın topladığı yardımlarla tedavi ettirildi.

Tahmis Çarşısı esnafının “Behlül” ismini verdiği tekir kedinin sol arka bacağında yumru ortaya çıktı.

Yürümekte zorlanan kedi, esnaf Nasip Büke tarafından veterinere götürüldü. Kontrolde sarılık teşhisi konan kedinin bacağındaki yumrunun da tümör olduğu tespit edildi.

Büke, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kediye çarşı esnafının uzun yıllardır baktığını söyledi.

Kedinin geçen aralık ayının son günlerinde sık sık dükkanına gelip gitmeye başladığını belirten Büke, “Behlül”ün yardım ister gibi göründüğünü ve arka ayaklarını sürüklediğini ifade etti.

“Behlül”ün veteriner kliniğinde 25 gün kaldığını anlatan Büke, “Önce sarılığı iyileştirildi, sonra tümörü alındı. Bacağına 45 dikiş atıldı. 20 günden beri evimde kalıyor. Kemoterapi tedavisi de görüyor. Onu iğne için veterinere götürüyorum.  Ne kadar devam edecek bilmiyorum ama kendini toparladı.” dedi.

“HAYVANSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUM”

Esnaf Sedef Balcı da “Behlül”ün tedavisinin maliyetini karşılamak için sosyal medyada yardım duyurusu yaptığını belirtti.

Duyuru sonrası çarşı esnafı ve hayvanseverlerin yardımda bulunduğunu anlatan Balcı, şunları kaydetti:

“Behlül, Tahmis Çarşısı’nın gülü. Çarşı esnafı da bize fazlasıyla destekte bulundu. Onlara da ayrıca teşekkür ederim. Tedavi sürecinde 3 bin lira gibi bizi aşan bir maliyet çıktı. Yardımlarla yaklaşık bin lira topladık. 2 bin lira açığımızı kapatmaya çalışıyoruz. Bir lira bile yardım yapılsa Behlül için faydalı olacak. Hayvanseverlerden destek bekliyorum.”

(AA)

Diğer Haberler

Roman müzisyenlerden evden çıkmayanlara moral şarkısı

Son Haber

Tüpgaz bayisinde korkutan yangın

Son Haber

Koronavirüste can kaybı 574’e vaka sayısı ise 27 bin 69’a yükseldi

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla