DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21815730,57%
Edirne
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keşanlılardan 5 yıl daha yetki talebi

Keşanlılardan 5 yıl daha yetki talebi

ABONE OL
15 Ocak 2024 16:55
Keşanlılardan 5 yıl daha yetki talebi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur ittifakı Keşan’da son 5 yılda yapılan ve yapılacak olan yatırımları, hibeleri çalışmalar konusunda açıklamada bulunuldu. Toplantıya AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan katıldı. Hizmetin yerelden başladığına inandıkları belirten AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yapılan hibeler, gerçekleşen projeler ve verdiği müjdelerle Keşanlılardan 31 Mart günü destek beklediğini söyledi.

60 Meclis toplantısında 44 hibe kararı aldıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya’da olmayan bir rekor yaratıkların ve hem Trakya’da hem Türkiye’de örnek belediye olduklarını sözlerine ekledi.

“BİZİM İÇİN 31 MART ÇOK ÖNEMLİ, HİZMETİN YERELDE BAŞLADIĞINA İNANIYORUZ”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet bize başı sağ olsun. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bizim terörle, bölücü terör örgütü PKK’yla mücadelemiz son terörist kalıncaya kadar değil, bu teröristleri koruyup kollayanlarında kökünü kazımaya kadar devam edecek. 5 yılın kısa da olsa bir değerlendirme yapalım dedik. Bugün de Keşan’dayız. Cumhur İttifakı hem MHP, AK Parti ilçe başkanlığı, belediye başkanımız hepimiz buradayız ve değerlendirme yapalım dedik. 31 Mart’ta yerel seçimler var. Bu bizim için, Cumhur İttifakı için çok önemli. İnanılmaz derecede önemli. Neden? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hepinizin bildiği gibi belediyecilikten geliyor. Biz AK Parti olarak hep hizmetin yerelde başladığına inanan insanlarız. Vatandaş sabah kalktığında, sokağa adımını attığında kaldırıma ayağını bastığında evde de çeşmesini açtığında yerel hizmetlerle karşılaşıyor. İlk önce yerel hizmet. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımız yerele çok önem veriyor” diye söyledi.

“KEŞAN MEYDANI İÇİN BELEDİYENİN CEBİNDEN KURUŞ ÇIKMADI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelen talepleri geri çevirmediği, Keşan’a yapılan sosyal alanlar ve yapılacaklara bahseden Aksal, “Son 5 yıldır Cumhur İttifakı olarak Keşan’da bir belediyemiz var. Başkanım bugün saymaya kalksa yapılan hizmetleri saymaya kalksa saatler alır. Ama biz hayaldi denen birçok hizmeti Keşan’da gerçekleştirdik. Ben burada Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Ne zaman, kendisine taleple gitmişsek anında o talebin karşılanması için talimat verdi. Keşan’da inanılmaz güzel bir meydan kazandırdık. Keşan Belediyesi’nin cebinden bir kuruş bir kuruş çıkmadı. Halı sahalarımız, yüzme havuzumuz, hibeler, şüphesiz yani yapacak işler zaman bitmiyor kendi evimizde de öyle yani hayat devam ettiği sürece ömür devam ettiği sürece insanların istekleri de devam ediyor” dedi.

“KEŞAN’DA ANJİYO MERKEZİ MÜJDESİ”

Keşan’da 30 yıllık ağır ceza mahkemesi hayalinin gerçekleştiğini, emniyet binasının da inşaat halinde olduğunu hatırlatan Fatma Aksal,, 250 bin nüfus üzerinde olan yerlere kurulan Anjiyo merkezinin Keşan’da kurulacağını belirterek” Hükümet olarak, hükümet yatırımları, belediye desteğimizle yaptığımız yatırımların haricinde bu dönemi değerlendirdiğimde yaptığımız işlerin en önemlilerinden bir tanesi de Keşan’da ağır ceza mahkemesinin kurulmuş olmasıdır. Keşan’ın 30 yıllık hayaliydi. 30 yıllık hayali gerçekleştirdik. Belki vatandaşlarımız şu an fark etmiyor ama Keşan’ı ağır ceza mahkemesinin Keşan’ı merkez yapan bir projedir. Şimdi çok yakında hükümet konağımızın ihalesini gerçekleştiriyoruz. Ona keza emniyet binamızı gerçekleştireceğiz. Keşan’da bir anjiyo merkezi kurulma talebimiz vardı. Ben buradan Keşanlı hemşerilerime onun da müjdesini vereyim. Aslında normal nüfus 250 bin üzerinde olan ilçelerde sadece kurulan anjiyo merkezimiz, Keşan’a kuruyoruz” diye ifade etti.

“İKTİDARIN GÜCÜNDEN KEŞAN’IN YARARLANMASI İÇİN HEMŞERİLERİMDEN DESTEK İSTİYORUM”

Bölgeye hizmet etmek istediklerini belirterek Keşanlıların 31 Mart’ta desteğini beklediğini kaydeden Aksal “Keşan’da hizmet hepimizin boynunun borcudur. İktidarın gücünden, Keşan’ımızın yararlanması için, Keşanlı hemşerilerimizden destek istiyorum. Biz hiçbir zaman adaylara, adaylıklara takılmış değiliz. Bizim derdimiz bölgeye hizmet etmek. Teşkilatımız çalışmalarını yürütüyor. Adaylarımızı da açıklayıp önümüze bakacağız. Ama inşallah günün sonunda kazanan Keşan olacak.  31 Ocak’ta Keşan OSB’nin alt yapı ihalesini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en yeşil OSB’si olacak. İçinde ormanıyla, yeşil alanlarıyla Türkiye’nin en yeşil OSB’sini biz Keşan’da Gıda OSB olarak yapıyoruz. Tabii biz sadece Keşan demiyoruz. Bütün bölgeye bakıyoruz. Buradaki hemşehrilerimize çok istihdam yaratacağız bir yandan. Öbür yandan da bir bölgemizde üretilen tarım ürünlerine katma değer yaratacağız. Bölgemize bir zenginlik katacağız” diye konuştu.

“KEŞAN’DA VERİLEN ÖNEM VE HİBELERLE 5 YILLIK BÜTÇEMİZ İKİYE KATLANDI”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “5 yılı bitirmek üzereyiz. Cumhur İttifakı’nın belediyeciliğini 5 yıldır en iyi şekilde Keşan’da temsil etmeye gayret eden bir yapıyla çalıştık. Herkese hakkımız helal olsun. İkinci 5 yıl içinde çabalarımızı, hazırlıklarımızı hep beraber teşkilat olarak cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, halkımızın izniyle yeni bir 5 yıla hazırlık yapıyoruz teşkilatımız Cumhur İttifakı olarak. İnşallah ay sonu adayımızı da belirledikten sonra bu işin ikinci 5 yılına talip olacağız. Hükümetimizin destekleri ve hibeler konusunda tek gündemlik bir toplantı oluşturduk. 5 yıl önce hatırlar herkes Keşan’ın ne halde olduğunu, nereden nereye geldiğini, Ak belediyeciliğin, Cumhur İttifakı belediyeciliğin Keşan’ı halkın diliyle söylüyorum, ‘Keşan Keşan oldu’ cümlesini çok duyar oldum. Ve ikinci yarıya da hazırlık yapmak üzere hep beraber Keşan’ın il seviyesine gelecek kadar derli, toplu, modern, vizyonel her şeyiyle hazır olan güzel bir şehir ve ilçe olmak niteliğinde bir çalışmanın devamını sağlayacağız inşallah. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan desteğiyle, talimatlarıyla Keşan’a verdiği heyecanı Keşan’a verdiği önem ve hibeleriyle 5 yıllık bütçemiz ikiye katlandı. Bunu açık ve net rakamlarla tespit edebilecek kadar net konuşuyoruz. Yine 5 yılda hibelerle. Kazandığını bu tablo bizlere açık göstermektedir. Hani seçim öncesi hep beraber vekilim başta olmak üzere sahalarda, mitinglerde, alanlarda şu cümleyi kullandık. Keşan, ayrı, Keşan’ın pantolonu ayrı, ceketi ayrı olmaz diyorduk. Yani Keşan’a takım elbise giydireceğiz diyorduk. Allah’a çok şükür takım elbise giydirmenin önemine dikkat çekiyorduk. Ve başardığımızı herkes görüyor” dedi.

“60 MECLİS TOPLANTISINDA 44 HİBE KARARI ALDIK TRAKYA’DA OLMAYAN BİR REKOR, TÜRKİYE’DE ÖRNEK BELEDİYECİLİK GÖSTERGESİ”

Türkiye’de örnek belediye ilik yaptıklarını açıkladığı istatistikler belirten Helvacıoğlu “Keşan’ın örnek bir Şubat ayında 60. meclis toplantımızı gerçekleştireceğiz. Olağanüstü dahil Mart’ta 60 olacak ama son temsili meclis yapacağız. Asıl gündemimizin son meclisi Şubat ayında gerçekleştireceğiz. 60 meclis toplantısında 44 hibe kararı aldığımızı açıkça söylemek istiyorum. Bu bir rekor, bu Trakya’da olmayan rekor, bu Türkiye’de az bir rekor onu ifade etmek istiyorum. Böyle meclis kararlarında 44 tane hibenin hatırı sayılır hibenin geçmesi meclisimizle beraber bu hibeleri kabul ederek Keşan’ın hizmetine sunmamız, Trakya’da önder Türkiye’ye de örnek olan bir belediyecilik yaptığımızın göstergesidir. Edirne ili ve ilçelerinde de aynı başarıyı göstermek için çalıştık. 5 yılda Keşan örnek ilçe yapmanın gururunu yaşadık. Sadece Edirne için çalışmadık. Sadece Keşan için çalışmadık. Bu şehre borcumuz vardı bizim Cumhur İttifakı olarak. Ben her birine teşekkür ederim.  Hükümetimizin destek ve hibeleriyle 5 yıllık bütçemiz ikiye katlandı. Teşekkür ediyorum” dedi.

“AYLARCA ÇALIŞANLARIN MAAŞINI ÖDEYEMEYEN BELEDİYEDEN, HİZMET ÜRETEN BELEDİYE HALİNE GELDİK”

Keşan’da çok büyük hibeler geldiğimi ve Keşan’ın tekrar ayağa kalktığını dile getiren AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, “Şehit ailelerimizin başı sağ olsun. Ailelerine sabır diliyoruz. Gündemimiz Keşan ve kazandırdıklarımız. Bu 5 yıllık sürede 2 yıl biliyorsunuz pandemi süreci oldu. İyi ki şehir hastanelerimizi yapmışız bu süreçte üstesinden geldik. 11 ilimizde büyük bir deprem yaşadık. Orada bayağı vefatlarımız oldu. Onlara da Allah rahmet eylesin diyorum. İnşallah çok hizmetimizden. hibe geldi. Proje projelendirilerek istenilen her türlü yatırımı AK Parti hükümeti sonuna kadar destek olmuştur. Bundan sonra da milletimizin izniyle tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şimdiye kadar 60 meclis toplantısı yapıldı. Bu 60 meclis toplantısının 44 meclisimizden hükümetimizden gelen hibeleri Keşan’ımıza kazandırdık. Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle sayın vekilimizin Ankara’da projelerimizi, bakanlıklarımıza sunarak, onaylatmasından dolayı Keşan’ımıza gerçekten çok büyük hibeler geldi. Ve Keşan’ımız bu şekilde kazanmış oldu. Yani hız kesme nişan diyoruz. Yatırımlarımıza devam edelim. Eskimiş Keşan’ımızı yeniden ayağa kaldırdık. Ve bunları da devam etmek istiyoruz. Tabii bu halkımız. Takdiriyle olacak bir şeydir. Aylarca çalışanlarının maaşını bile ödeyemeyen belediyeden hizmet üreten bir belediye haline geldik” diye konuştu.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.